لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۵۸

هویت عامل تیراندازی در تورنتو اعلام شد


پلیس تورنتو می‌گوید، تحقیقات در خصوص انگیزه‌های مظنون تیراندازی یکشنبه ادامه دارد.

هویت عامل تیراندازی خونین روز یکشنبه تورنتو که دو کشته برجای گذاشت، فیصل حسین، ۲۹ ساله، اعلام شده است.

به گفته خانواده مظنون این حمله، فیصل حسین از بیماری روانی رنج می برده است.

در جریان تیراندازی در ساعت ۱۰ شب یکشنبه، در خیابان «دانفورث» در منطقه «گریک تاون» تورنتو دو دختر ۱۰ ساله و ۱۸ ساله کشته و حداقل ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند. مقام های پلیس می‌گویند، جسد فیصل حسین کمی بعد از تیراندازی پیدا شد.

پلیس تورنتو می‌گوید، تحقیقات در خصوص انگیزه‌های عامل این تیراندازی ادامه دارد.

مارک ساندرز، رییس پلیس تورنتو روز دوشنبه اول مرداد گفته است: ما نمی‌دانیم چرا این حادثه روی داده است و نمی‌توان در خصوص انگیز‌‌‌ه‌های مظنون گمانه زنی کرد. خیلی زود است که بخواهیم در این مورد ابراز نظر کنیم.

در همین حال، خانواده فیصل حسین در بیانیه‌ای ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده‌های قربانیان این حادثه گفته‌اند که وی در طول عمر خود از بیماری های روانی متعددی رنج می برد و دچار افسردگی بود.

ناتانیل اسمیت یک مقام تورنتو نیز می‌گوید، دختر ۱۸ ساله ای که در تیراندازی شامگاه یکشنبه کشته شد رییز فالون نام داشت و تازه دیپلمش را گرفته و قرار بود در رشته پرستاری مشغول به تحصیل بشود.

واحد تحقیقات ویژه پلیس آنتاریو هم گفته است، شامگاه یکشنبه، مظنون با نیروهای پلیس به تبادل آتش پرداخت و از محل درگیری فرار کرد، ولی جنازه او کمی بعد از درگیری پیدا شد.

طبق این گزارش، مظنون مورد اصابت گلوله قرار گرفته، ولی هنوز علت مرگ او اعلام نشده است.

مونیکا هودون، سخنگوی واحد تحقیقات ویژه پلیس آنتاریو در این زمینه گفته است، کالبد شکافی جسد عامل تیراندازی روز سه شنبه انجام خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه نوشت در سال جاری، تورنتو، بزرگترین شهر کانادا، بیش از ۲۰۰ حادثه تیراندازی داشته که چندین مورد آن مرگبار بوده است.

هفته گذشته، پلیس تورنتو «طرح کاهش خشونت مسلحانه» را به اجرا درآورد.

سه ماه پیش نیز یک خودرو، مردم را در تورنتو مردم را زیر گرفت که در پی آن ۱۰ تن که بیشتر آنها زن بودند، جان خود را از دست دادند.

با استفاده از گزارش رویترز و رادیو فردا؛ خ.ک/ت.ت

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG