لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۴۷

ترامپ خواستار مسلح کردن معلمان و افزایش سن قانونی برای خرید اسلحه شد


دونالد ترامپ روز پنجشنبه از نظر خود مبنی بر مسلح کردن بخشی از معلمان برای مقابله با حملات چیاپی به مدارس دفاع کرده و اقداماتی هم برای کنترل سلاح از جمله افزایش سن قانونی برای خرید اسلحه به ۲۱ سال مطرح کرد.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، دونالد ترامپ در مجموعه‌ای از توئیت‌های پیاپی به خاطر نحوه پوشش اظهار نظر او در مورد تسلیح معلمان که روز چهارشنبه مطرح شده بود به شدت به رسانه‌ها حمله کرد. او گفت که اظهار نظرهای روز قبل او تحریف شده ولی با صراحت اعلام کرد که از طرح مسلح کردن معلمان آموزش دیده برای حمل مخفیانه اسلحه دفاع می‌کند.

او در یکی از پیام‌های خود در شبکه توئیتر نوشت:«برخلاف آنچه که رسانه‌های جعلی سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی انعکاس داده‌اند من هیچ گاه نگفتم به معلمین اسلحه بدهید. آنچه که من گفتم بررسی احتمال مسلح کردن تعدادی از معلمان است که آموزش نظامی و ویژه دیده‌اند و به طور پنهانی اسلحه حمل کنند.»

او در پیام دیگری گفت: «در چنین حالتی ۲۰ درصد از معلمان، که خیلی است، قادر خواهند بود در صورت حمله یک دیوانه وحشی به مدارس به سوی او شلیک کنند. معلمینی که به خوبی آموزش دیده باشند در برابر این بزدلان یک عامل بازدارنده خواهند بود. این بهترین راه کمک است و در مقایسه با نگهبان هزینه کمتری دارد. یک مدرسه بدون اسلحه برای دیوانه‌ها آهن ربا (هدف جذابی) است. در این حالت حملات پایان خواهند یافت.»

دونالد ترامپ این پیام‌ها را پس از جلسه دیداری با دانش آموزان، خانواده‌ها و معلمین دبیرستان پارکلند فلوریدا در کاخ سفید منتشر کرد. به تازگی بر اثر تیراندازی یک مهاجم، ۱۷ دانش آموز و معلم در این دبیرستان کشته شدند.

در این دیدار دو ساعته آقای ترامپ از حاضرین خواست پیشنهادهای خود برای جلوگیری از تیراندازی در مدارس را مطرح کنند. او از پیشنهاد یکی از والدین برای حمل سلاح پنهانی توسط معلمین استقبال کرد و گفت دولت به طور جدی این احتمال را بررسی خواهد کرد.

در عین حال آقای ترامپ روز پنجشنبه تصریح کرد که وضع قوانین جدیدی در زمینه کنترل سلاح را مدنظر قرار خواهد داد از جمله افزایش سن قانونی برای خرید اسلحه.

او در یک پیام دیگر در شبکه توئیتر گفت که از تشدید نظارت‌ها بر پیشینه افراد حمایت می‌کند و سن خرید اسلحه را بایدبه ۲۱ سال افزایش داد.

او در يکی ديگر از پيام‌های روز پنجشنبه گفت: «سوابق نشان داده که يک تيراندازی در مدرسه به‌طور متوسط ۳ دقيق طول می‌کشد. ولی واکنش اوليه پليس و رسيدن به محل جنايت بين ۵ تا ۸ دقيقه طول می‌کشد. معلمينی که به خوبی در مورد اسلحه آموزش ديده باشند قبل از رسيدن پليس مشکل را حل خواهند کرد. يک عامل بازدارنده عالی!»

طبق قوانین فدرال فعلی فروشگاه‌های مجاز فروش تسلیحات نمی‌توانند به افراد زیر ۲۱ سال اسلحه کمری و به افراد زیر ۱۸ سال تفنگ بفروشند. برخی از ایالت‌های آمریکا از قبل مقررات سختگیرانه‌تری در مورد سن خریداران اسلحه وضع کرده‌اند.

انجمن ملی اسلحه که در انتخابات ۲۰۱۶ از دونالد ترامپ حمایت کرد به سرعت با هر گونه تغییری برای افزایش سن خرید تفنگ به ۲۱ سال مخالفت کرد.

این انجمن در بیانیه‌ای گفت: «قوانین پیشنهادی برای محروم کردن افراد ۱۸ تا ۲۰ ساله از خرید تفنگ در عمل آنها را از خرید هر گونه سلاحی ممنوع خواهد کرد و به این ترتیب حق آنها برای دفاع از خود طبق قانون اساسی را لغو می‌کند.»

هنوز مشخص نیست که در این مرحله دونالد ترامپ تلاش خواهد کرد قوانین فدرال را تغییر دهد و یا این تغییرات را در سطح قوانین ایالتی به اجرا خواهد گذاشت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG