لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۴۹

ترامپ: در هفته های آینده با رهبر کره شمالی دیدار می کنم


دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۲۹ فروردین گفته است که طی هفته های آینده با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار می کند و در خصوص خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره مذاکره خواهد کرد.

دونالد ترامپ که در کنفرانس خبری مشترک با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن صحبت می کرد، اظهار داشت: همانطور که می دانید در هفته های آینده با کیم جونگ یون ملاقات خواهم کرد تا در خصوص خلع سلاح هسته ایشبه جزیرۀ کره گفت وگو کنم. امیدوارم این دیدار یک موفقیت بزرگ باشد.

رییس جمهور آمریکا روز چهارشنبه تایید کرد مایک پومپئو ، رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سی آی ای، با کیم جونگ اونگ رهبرکره شمالی یک دیدار مخفی داشته است.

وی اضافه کرده است: اگر فکر کنم که این دیدار بی فایده است، جلسه ملاقات را ترک خواهم کرد و به اقدامات فعلی خود ادامه خواهیم داد.

دیدار بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون تغییر مهمی در مناسبات دو کشور خواهد بود که از پایان جنگ کره در سال ۱۹۵۳ همواره روابط خصمانه‌ای داشته اند. کره شمالی در این مدت بارها تهدید کرده که نه فقط علیه آمریکا بلکه علیه ژاپن و کره جنوبی دست به اقدام نظامی خواهد زد.

دونالد ترامپ با این حال تصریح کرده است: ما اشتباهات دولت های گذشته را مرتکب نخواهیم شد. کارزار ما برای فشار حداکثری بر کره شمالی تا خلع سلاح هسته ای ادامه خواهد یافت.

رییس جمهوری آمریکا تصریح کرده است: کره شمالی در صورت خلع سلاح هسته ای راه روشنی را پیش رو خواهد داشت.

دونالد ترامپ از زمانی که به قدرت رسیده تحریم‌های بسیار شدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده و حتی موفق بوده که چین را وادار کند تا فشار بیشتری به کره شمالی بیاورد.

رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در کنفرانس خبری خود از همکاری رییس جمهوری چین در قبال تشدید فشار بر کره شمالی تقدیر کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG