لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ تهران ۲۲:۴۰

بازداشت دو ایرانی و بریتانیایی در ارتباط با «عبور مهاجران» از کانال مانش


طی ماه های اخیر شمار مهاجرانی که خود را از طریق کانال مانش از فرانسه به بریتانیا رسانده‌اند، افزایش یافته است.

گزارش ها حاکی است که پلیس بریتانیا یک شهروند ایران و یک شهروند بریتانیایی را در ارتباط با انتقال «غیر قانونی» مهاجران به بریتانیا از طریق کانال مانش بازداشت کرده است.

آژانس جرایم ملی اعلام کرده است یک ایرانی ۳۴ ساله به همراه یک بریتانیایی ۲۴ ساله در منچستر بازداشت شده‌اند.

در حالی خبر بازداشت این دو نفر منتشر شده است که طی ماه‌های اخیر شمار مهاجرانی که خود را از طریق کانال مانش از فرانسه به بریتانیا رسانده‌اند به طور چشمگیری افزایش یافته است.

دیلی تلگراف می گوید طی دو ماه گذشته دستکم ۲۳۹ نفر توانسته‌اند با عبور از کانال مانش خود را به خاک بریتانیا برسانند.

آژانس جرایم ملی در بیانیه‌ای در خصوص بازداشت این دو نفر اعلام کرده است، به دلیل این که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد نمی‌تواند توضیحات بیشتری را ارائه کند.

در همین زمینه، ساجد جاوید، وزیر کشور بریتانیا روز چهارشنبه به «دوور»، در ساحل کانال مانش رفت و با نیروهای مرزی و گارد ساحلی دیدار کرد.

به گزارش شبکه انگلیسی بی بی سی، هفته گذشته ۱۲ مهاجر پس از عبور از کانال مانش در ساحل کنت توسط نیروهای مرزبانی متوقف شدند.

این در حالی است که ساجد جاوید ضمن حمایت از تشدید اقدامات بریتانیا برای مقابله با عبور مهاجران از طریق کانال مانش گفته است: ۸۰ درصداز ۵۳۹ نفری که در سال ۲۰۱۸ تلاش کردند از طریق قایق‌های کوچک از کانال مانش عبور کنند، طی سه ماه گذشته دست به چنین اقدامی زده‌اند.

هفته گذشته افزایش شمار کسانی که قصد داشتند از طریق کانال مانش خود را به بریتانیا برسانند، باعث شد تا وزیر کشور بریتانیا تعطیلات خود را نیمه‌کاره بگذارد تا برای بررسی این مسئله به دفتر کار خود بازگردد. ساجد جاوید گفته بود، وقایع اخیر به «یک مسئله جدی» تبدیل شده‌اند.

کارولاین نوکس، وزیر مهاجرت بریتانیا، نیز هفته گذشته گفته بود،«عملیات اطلاعاتی گسترده‌ای در حال انجام است» تا پناهجویان و مهاجران در فرانسه، جایی که با قایق‌های کوچک به آب می‌زنند تا خود را به بریتانیا برسانند، بازداشت شوند.

وزیر مهاجرت بریتانیا اما تاکید کرد که «زندگی انسان‌ها در خطر است و هرجا که لازم است نجات داده می‌شوند».

بنا بر گزارش‌ها بسیاری از پناهجویان و مهاجرانی که خود را به کاله در فرانسه رسانده‌اند، میکوشند با قایق از کانال مانش بگذرند. این در حالی است که نیروهای پلیس و مرزبان‌های فرانسه و بریتانیا نظارت و مراقبت در جاده‌ها، از جمله در تونل مانش را افزایش داده‌اند.

با استفاده از گزارش‌های دیلی تلگراف، بی بی سی انگلیسی و رادیو فردا؛ خ

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG