لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۷

جبهه مشارکت محاکمه دستگيرشدگان پس از انتخابات را «نمايشی رسوا» خواند


جبهه مشارکت ايران اسلامی با انتشار بيانيه ای به چهارمين دادگاه محاکمه متهمان آنچه خبرگزاری های جمهوری اسلامی از آن به عنوان«کودتای مخملی» ياد می کنند، واکنش نشان داده و آن را «نمايش رسوا برای برای مشروعيت بخشی به دولت بر آمده از کودتا» خواند.

جبهه مشارکت در بيانيه خود پس از چهارمين جلسه ی ِ محاکمه، با انتقاد از برگزاری آن گفته است: « قابل پيش بينی بود که وقتی زندانيان پس از مدتها بی خبری از رخدادهای پس از انتخابات و فشارهای روانی بسيار برای پذيرش تحليل های القائی و به عبارتی شکنجه سپيد، يک راست از زندان به دادگاه آورده شوند از آنها نبايد انتظار ارائه تحليل های واقع بينانه داشت».

در جريان بازداشت های گسترده پس از انتخابات که شمار آنها به چهار هزار نفر می رسد ۱۴ نفر از اعضای جبهه مشارکت ايران اسلامی بازداشت شدند که در ميان آنها نام يک زن نيز به چشم می خورد.همچنين شش نفر از اعضای برجسته سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی که در ميان آنها چند وزير و معاون وزير سابق به چشم می خورد دستگير شدند.

قوه قضاييه جمهوری اسلامی ايران ظرف يک ماه گذشته چهار دور محاکمه فعالان سياسی، مدنی، روزنامه نگاران و افراد عادی را برگزار کرده است که در جريان آنها بيش از ۱۴۰ نفر محاکمه شده اند.

افراد تحت محاکمه به دست داشتن در آشوب های خيابانی، تحريک و تشويق معترضان، همکاری با نيروهای خارجی برای انجام کودتای مخملی و اقدام عليه امنيت ملی متهم شده اند.

XS
SM
MD
LG