لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۵۶

واکنشهای جهانی به مرگ گابریل گارسیا مارکزنویسندگان، روسای جمهور و چهره‌های سر‌شناس جهان درگذشت گابریل گارسیا مارکز، نویسنده برندۀ نوبل ادبی را ضایعه‌ای برای برای دنیای معاصر خواندند.

ماریو وارگاس یوسا نویسنده برنده نوبل پرویی، مارکز را نویسنده بزرگی خواند که بیشترین اعتبار را برای زبان اسپانیایی در جهان فراهم کرد.

ایزابل آلنده نویسنده نامدار شیلیایی نیز گفت که آثار ادبی زیادی از معبر بی‌رحم زمان عبور می‌کنند و ماندگار می‌شوند، نویسندگان بسیاری هم به یاد می‌مانند اما مارکز در تالار خدایان ادبیات کلاسیک جاودانه است.

باراک اوباما رییس جمهوری امریکا نیز در باره مارکز گفت: جهان یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان رویایی خودش را از دست داد. آقای اوباما گفت که از جوانی از شیفتگان آثار مارکز و به ویژه صد سال تنهایی او بوده و افزود که یک بار-به گفته او- افتخار دیدار با مارکز را در مکزیک داشته است.
بیل کلینتون رییس جمهور پیشین آمریکا، روسای جمهوری کلمبیا، مکزیک، برزیل، ونزوئلا، اکوادور، نویسنده برزیلی پائولو کوئلیو، و شکیرا ستاره موسیقی پاپ کلمبیایی و بسیاری دیگر از چهره‌های سیاسی و هنری با ارسال پیامهایی، مرگ گابریل گارسیا مارکز را برای جهان معاصر یک ضایعه خواندند.
XS
SM
MD
LG