لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۵۹
یک هواپیمای مسافربری شرکت هوایی ایرفرانس که شنبه شب از ریودوژانیرو در برزیل عازم پاریس بود، به دنبال دریافت هشدار بمبگذاری در هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.

اين هواپيما به دنبال تماس مقامات برج مراقبت فرودگاه ريودو ژانيرو، در شهر رسيف در شمال شرق برزيل اقدام به فرود اضطراری كرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از جورج آندراد، یکی از مقامات فرودگاه رسیف، در شمال شرقی برزیل گزارش داد، پرواز شماره ۴۴۳ شرکت هواپیمایی ایرفرانس همراه با ۴۰۵ مسافر و ۱۸ خدمه مجبور به فرود اضطراری در این فرودگاه شد.

وی همچنین گفت که تمامی سرنشینان هواپیما بدون هیچگونه حادثه از هواپیما بیرون برده شدند.

در همین حال یک سخنگوی شرکت ایرفرانس در برزیل به خبرگزاری‌ها گفت که هشدار به بمبگذاری در اين هواپيما در يک تماس تلفنی توسط يك زن، ‪ ۳۰‬ دقيقه پس از برخاستن هواپيما از باند به مقام‌های فرودگاه ريودو ژانيرو خبر داده شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام های شرکت هوایی ایرفرانس گزارش داد که مسئولان امنیتی پس از بازرسی‌های امنیتی اعلام کردند که هیچ بمبی در هواپیما یافت نشده و هواپیما می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد.

فرود اضطراری هواپیمای ایرفرانس در فرودگاه شهر رسیف، فعالیت این فرودگاه به مدت ۳۰ دقیقه متوقف کرد.

پرواز شماره ‪ ۴۴۳‬ ايرفرانس درست در همان مسيری قرار داشت كه در ژوئن سال گذشته يک فروند هواپيمای مسافربری ايرفرانس در سواحل شرقی برزيل دچار سانحه شد و ‪ ۲۲۸‬سرنشين آن كشته شدند.
XS
SM
MD
LG