لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۱۰:۳۴

برنی سندرز با ۱۸ میلیون دلار در جمع‌آوری کمک مالی از رقبای دمکرات خود پیش افتاد


به گفته مدیر کارزار برنی سندرز حدود ۲۰ درصد از اين اهدا کنندگان کمک مالی حامیان جدید او هستند. (عکس از آرشیو)

کارزار انتخاباتی برنی سندرز، یکی از نامزدهای دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ روز سه شنبه اعلام کرد طی سه ماهه اول سال جاری ۱۸.۲ میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده و به این ترتیب در زمینه جلب کمک مالی از سایر نامزدهای حزب دمکرات جلو افتاده است.

به گزارش رویترز، آقای سندرز، سناتور ایالت ورمونت که برای دومین بار در رقابت نامزدهای حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده، حدود ۹۰۰ هزار مورد کمک مالی از ۵۲۵ هزار فرد حقیقی دریافت کرده که سن اکثر آنها زیر ۳۹ سال است. رقم متوسط این کمک‌های مالی ۲۰ دلار بوده است.

به گفته مدیر کارزار برنی سندرز حدود ۲۰ درصد از اين اهدا کنندگان کمک مالی حامیان جدید او هستند. برنی سندرز در رقابت‌های حزب دمکرات برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ نیز شرکت کرد ولی از هیلاری کلینتون شکست خورد.

میزان کمک مالی و افرادی که کمک مالی می دهند در مراحل اول رقابت به عنوان نشانه‌ای از میزان حمایت از نامزدها مورد توجه قرار می گیرد. برنی سندرز در این زمینه از دو نامزد دیگر دمکرات که تاکنون رقم کمک مالی به کارزار خود را اعلام کرده اند جلو افتاده است.

کامالا هریس، سناتور دمکرات کالیفرنیا حدود ۱۲ میلیون دلار و پیت بوتیجینج شهردار یکی از شهرهای ایالت ایندیانا نیز تاکنون ۷ میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده‌اند.

در میان تعداد زیاد نامزدان حزب دمکرات که برای به چالش کشیدن دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰ وارد این رقابت شده اند افراد دیگری هست که ثابت کرده اند در زمینه جمع آوری کمک مالی قابلیت فراوانی دارند . یکی از آنها بتو او روکه عضو سابق کنگره از ایالت تگزاس است که ماه گذشته و در همان روز اول پس از ورود به این رقابت‌ها بیش از ۶ مییون دلار جمع آوری کرد.

خبرگزاری رویترز می افزاید طبق قانون تمامی نامزدها باید تمام کمک‌های مالی و منابع آنرا ثبت کرده و آنچه را که در سه ماهه اول جمع آوری شده تا روز ۱۵ آوریل اعلام کنند. نامزدهای رقابت مرحله مقدماتی احزاب حق ندارند از یک فرد حقیقی و یا حقوقی مبلغی بیش از دو هزار و ۸۰۰ دلار دریافت کنند.

مقامات کارزار برنی سندرز گفتند کمک‌های مالی در سه ماهه اول از تمامی ۵۰ ایالت آمریکا بوده و به او امکان خواهد داد تعداد کارمندان و دامنه فعالیت‌های کارزار خود در دوران اولین رای گیری‌های درون حزبی را که فوریه سال آینده در ایالت آیوا شروع می شود افزايش دهد.

یکی از مشاوران ارشد آقای سندرز گفت:«با منابع مالی که جمع آوری کرده ایم قادرخواهیم بود در اوایل ماه مارس سال آینده در تمامی آن ایالت‌ها رقابت کنیم.»

با استفاده از رویتز؛ ش.ر
XS
SM
MD
LG