لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۲۱:۱۴

وکیل نجفی تکمیل پرونده تحقیقات از موکلش را «بسیار عجیب» خواند


محمد علی نجفی در دادسرا در روز ۸ خرداد

وکیل محمد علی نجفی اعلام کرد که تحقیقات پرونده موکلش تکمیل شده و این پرونده به زودی از دادسرای جنایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع می‌شود.

محمود علیزاده طباطبایی روز یکشنبه ۱۲ خرداد در مصاحبه با وب‌سایت «رکنا» در عین حال تکمیل تحقیقات در مدت چهار روز را «بسیار عجیب» خواند و افزود که وکلای آقای نجفی قصد دارند به این اقدام دادسرا اعتراض کنند.

براساس گزارش رسانه‌های ایران، محمدعلی نجفی روز یکشنبه به دادسرای جنایی تهران منتقل شد و «به نظر می‌رسد قرار است آخرین دفاعیات او در پرونده در مرحله بازپرسی اخذ و ثبت شود».

برخی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که این پرونده «یکی از سریع‌ترین پرونده‌های جنایی از نظر زمان انجام تحقیق» است.

روز یکشنبه همچنین ‌خانواده میترا استاد در دادسرا حضور یافتند و شکایت خود مبنی بر درخواست قصاص برای آقای نجفی را به دادسرا ارائه داده‌اند.

محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، روز سه‌شنبه به اتهام قتل میترا استاد بازداشت و روانه زندان شد.

در همین حال رسانه‌های ایران به نقل از یک «منبع آگاه» درباره جزئیات بازسازی صحنه قتل میترا استاد در برج آرمیتا نوشتند: « آقای نجفی گفت که پس از قتل به بالکن آپارتمان رفته تا خودش را به پایین پرت و خودکشی کند اما به خاطر اعتقاداتش ترسیده و منصرف شده و پس از آن خانه را ترک کرده و به قم رفته است».

براساس این گزارش، آقای نجفی به قم و پس از آن به سر مزار پدر و پدربزرگش می‌رود و کمی بعد فردی به او به دلیل مرگ همسرش تسلیت می‌گوید و آقای نجفی متوجه می‌شود که خبر حادثه به سرعت پیچیده و تصمیم می‌گیرد خودش را تسلیم کند.

در روزهای گذشته درباره خانواده میترا استاد گزارش‌هایی منتشر شده است. به گزارش وب‌سایت فرارو، کاکابرار استاد،پدر میترا استاد از دراویش اهل حق کرمانشاه و نوازنده مقام‌های حقانی تنبور است.

در همین حال روزنامه شهروند در گزارشی نوشت که مسعود استاد، برادر میترا، مشاور محمد علی نجفی بوده و در برنامه برج میلاد «نقش اساسی ایفا کرده» است.

براساس این گزارش، مسعود استاد در روزهای پایانی فعالیت محمدعلی نجفی در شهرداری تهران به به مدیریت پارکینگ‌های مکانیزه در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران منصوب شده بود.

در اسفند ماه ۹۶ و پس از رقص دختربچه‌ها در مراسم «روز زن» در برج میلاد، دادستان تهران محمدعلی نجفی، شهردار تهران، را به دادسرا احضار کرد.

در روزهای گذشته نیز برخی از چهره‌های اصلاح طلب از جمله جواد امام اعلام کرده‌اند که میترا استاد با سازمان اطلاعات سپاه پاسداران «ارتباط داشته» و به صورت «هدفمند» به آقای نجفی نزدیک شده است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران، اما گفته که در این باره «قرائنی وجود ندارد».

براساس گزارش وب‌سایت‌های رکنا و فرارو، روزنامه‌های شهروند و همشهری، خبرگزاری ایسنا و شبکه‌های اجتماعی/ ا.م / ک.ر

دیدن نظرات (۲۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG