لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۳:۱۴

احتمال محدود شدن دسترسی «آشوبگران بریتانیا» به فیس‌بوک و توئیتر


بازداشت یکی از معترضان در ناآرامی‌های لندن.
به دنبال گسترش ناآرامی‌ها در لندن، دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، می‌گوید که مقام‌های دولتش در حال بررسی موضوع محدود کردن دسترسی «طراحان آشوب» به سایت‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و توئیتر هستند.

بنا بر گزارش‌ها، دیوید کامرون، نمایندگان این دو شبکه اجتماعی و هم‌چنین سازندگان تلفن‌های هوشمند «بلک‌بری» را فراخوانده تا در جلسه‌ای این مسئله را با آنها بررسی کند.

نخست‌وزیر بریتانیا گفت که شمار زیادی از «آشوب‌های خیابانی» هفته گذشته از طریق این سایت‌ها و تلفن‌ها سازماندهی شده و افزود که «وقتی می‌دانیم کسانی از رسانه‌های اجتماعی برای خشونت استفاده می‌کنند باید جلوی این کار را بگیریم.»

روز جمعه خبر رسید که یک شهروند دیگر بریتانیایی نیز بر اثر «خشونت آشوبگران لندن» جان خود را در بیمارستان از دست داده‌است که با این حساب شمار کشته‌شدگان مرتبط با این حوادث به پنج نفر رسید.

«ریچارد منینگتون بوئیز» ۶۸ ساله، که در جریان آشوب‌ها سعی داشت در غرب لندن آتش یک ساختمان را خاموش کند مورد حمله قرار گرفت و بر اثر ضربات وارد شده به سرش، از دوشنبه شب در حالت کما به‌سر می‌برد. پلیس لندن هم‌اینک از جان سپردن او در بیمارستان خبر می‌دهد.

پلیس هم‌چنین می‌گوید مردی که در محله کرایدون به ضرب گلوله کشته شد و سه مردی که بر اثر تصادم خودرو جان باخته‌اند نیز به احتمال زیاد توسط آشوبگران کشته شده‌اند.

به دنبال ناآرامی‌های هفته‌ای که گذشته در لندن و چند شهر دیگر بریتانیا بیش از ۱۵۰۰ نفر بازداشت شده‌اند و دیوید کامرون از شامگاه سه‌شنبه ۱۶ هزار نیروی پلیس را در خیابان‌های لندن مستقر کرده‌است.

پلیس پنج‌شنبه شب در نقاط مختلف شهر لندن با دریافت حکم بازداشت وارد خانه‌های مختلف شد و افراد مختلفی را دستگیر کرد.

نخست‌وزیر انگلیس هم‌اینک با فشار فزاینده‌ای روبه‌رو است تا برنامه کاهش دو میلیارد پوندی بودجه پلیس که قرار است در چارچوب طرح ریاضت اقتصادی دولت انجام شود را کنار گذاشته و اختیارات بیشتری را به نیروی پلیس این کشور تفویض کند.

بنا بر گزارش‌ها، هیئت وزیران بریتانیا در حال تنظیم طرحی است که در چارچوب آن، نیروی پلیس بتواند از این پس برای جلوگیری از گسترش ناآرامی، از ماشین‌های آب‌پاش استفاده کند.

دیدن نظرات (۲۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG