لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۸:۱۹

کاظم صدیقی: شیطان‌های کوچک می‌گویند در دوراهی تحریم یا تسلیم هستیم


کاظم صدیقی در نماز جمعه تهران

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، گفته است که «شیطان‌های کوچک در کشور» به این مسئله دامن می‌زنند که «ما بر سر دو راهی تحریم و یا تسلیم هستیم».

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای صدیقی در نماز جمعه ۱۳ فروردین تهران، گفته که «دشمن می‌خواست با تحریم ملت ما را فلج کند تا مردم بگویند نباید انقلاب می‌کردیم» و افزوده است: «این القائات شیطان بزرگ است و شیطان‌های کوچک در کشور هم به این مسئله دامن می‌زنند».

امام جمعه تهران هشدار داده است: «اگر تسلیم شویم باید تا آخر تسلیم شویم و دشمن کوتاه نمی‌آید».

گزارش وحید پوراستاد از تازه‌ترین انتقادات از اکبر هاشمی رفسنجانی
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:53 0:00
لینک مستقیم

سخنان کاظم صدیقی یکی از تازه‌ترین نمونه‌ها از حملات لفظی نزدیکان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به افراد و گروه‌هایی در داخل کشور است که خواستار برقراری گفت‌وگو و رابطه با غرب و به خصوص آمریکا درباره مسائل مختلف مورد اختلاف هستند.

این در حالی است که آقای خامنه‌ای، در سخنرانی خود به مناسبت فرارسیدن نوروز ۱۳۹۵، به شدت به دولت آقای روحانی و آمریکا حمله کرد و از توافق اتمی میان ایران با قدرت‌های جهانی به عنوان «خسارت محض» نام برد.

او همچنین از افرادی که «امید می‌بندند به اینکه بنشینیم با آمریکا در فلان مسئله مذاکره کنیم و به یک نقطه توافقی برسیم» به شدت انتقاد کرد.

رهبر جمهوری اسلامی پیش از این هم گفته بود که اجازه مذاکره با آمریکا را تنها درباره پرونده هسته‌ای صادر کرده و نه موارد دیگر.

پس از سخنان نوروزی آقای خامنه‌ای، موجی از حملات به دولت یازدهم از سوی منصوبان رهبر جمهوری اسلامی آغاز شد.

فرماندهان ارشد نظامی، ستادکل نیروهای مسلح و رئیس قوه قضائیه از جمله افراد و نهادهایی بودند که در این مدت به سیاست‌های دولت یا به حامیان آن حمله کرده‌اند.

امام جمعه ۱۳ فروردین تهران در بخش دیگری از سخنانش همچنین از «برخی که می‌گویند فردا، فردای مذاکره است نه موشک» انتقاد کرده و گفته است که آنها «خودشان می‌دانند دشمنان ما را در مسائلی که می‌خواهند متوقف کنند، متوقف نمی‌شوند و به سرعت به پیش می‌روند».

کاظم صدیقی افزوده است: «نمی‌دانم برخی چرا این حرف‌ها را می‌زنند و افکار را مشوش می‌کنند. به حکم قرآن ما باید در قدرت دفاعی به حدی برسیم که دشمن جرات حمله نداشته باشد».

اشاره آقای صدیقی به سخنانی است که در توییتر منسوب به اکبر هاشمی رفسنجانی و به نقل از او منتشر شده بود. در آن توییت نوشته شده بود: «دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه دنیای موشک‌ها».

رهبر جمهوری اسلامی در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود با اشاره به این جملات، گفت کسی که ناآگاهانه چنین مسائلی را مطرح می‌کند «ناآگاه» و اگر آگاهانه آن را بیان می‌کند «خائن» است.

به دنبال این سخنان، منابع نزدیک به آقای رفسنجانی، جمله منتشر شده را «ناقص» و «کوتاه‌ شده» دانستند.

ایسنا به نقل از یک «منبع مطلع» نوشت که اساسا محتوای توییتر منتسب به آقای رفسنجانی ربطی به او ندارد، بلکه این حساب توییتری را «یکی از دوستداران وی» مدیریت می‌کند.

دیدن نظرات (۲۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG