لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۳۶

برگزاری نمايشگاهی از آثار هوشنگ سيحون در لس آنجلس


هوشنگ سيحون هنرمند صاحب سبک و يکی از نوابغ طراحی و معماری مدرن ايران به شمار می رود که طرح ساختمان بناهای تاريخی چون آرامگاه بوعلی سينا و مقبره خيام از جمله کارهای او هستند.

نمايشگاهی از آثار تازه و قديمی نقاشی و طراحی مهندس هوشنگ سيحون آرشيتکت برجسته ايرانی در دانشگاه لس آنجلس برگزار شد.


دراين نمايشگاه انفرادی، که در محل «فکولتی سنتر» دانشگاه لس آنجلس برگزار شد، مجموعه کم نظيری از آثار نقاشی و طراحی مهندس هوشنگ سيحون به مدت سه ساعت به معرض نمايش گذاشته شد و در اين مدت صدها تن از ايرانيان ساکن لس آنجلس از جمله شخصيت های هنری و شاگردان سابق آقای سيحون از آن ديدن کردند.


هوشنگ سيحون هنرمند صاحب سبک و يکی از نوابغ طراحی و معماری مدرن ايران به شمار می رود که طرح ساختمان بناهای تاريخی چون آرامگاه بوعلی سينا و مقبره خيام از جمله کارهای او هستند.

در ميان آثار به نمايش گذاشته شده در دانشگاه لس آنجلس، طراحی های قديمی تر به شيوه «کلاف سردرگم» که در آن هنرمند با استفاده از خطوط تو در تو و موازی به طراحی نمادين اسب ها و آدم ها پرداخته است و نقاشی های آبرنگ قديمی و جديد از مناظر طبيعی با رنگ های زنده و روشن حضور چشمگيری در اين نمايشگاه داشتند.

آقای سيحون، خود درباره اين نمايشگاه به راديو فردا گفت: « در اين نمايشگاه شما می توانيد سير تحولی کارهای تازه مرا از زمان زندگی در خارج از کشور تا امروز ببينيد.»


مريم سيحون، که از ميان صدها اثر نقاشی و طراحی هوشنگ سيحون، اين مجموعه را برای ارايه در اين نمايشگاه انتخاب کرده، در مورد برگزاری اين نمايشگاه متفاوت می گويد:«برای هنرمندی در حد و اندازه هوشنگ سيحون، ما به جای محل هميشگی گالری سيحون در خيابان ملروز تصميم گرفتيم تا اين نمايشگاه را به يک مکان معتبر آکادميک چون دانشگاه لس آنجلس منتقل کنيم.»


هوشنگ سيحون که در ۸۳ سالگی هنوز هم به طور روزانه ضمن گوش دادن به موسيقی سنتی ايرانی به کار طراحی و نقاشی اشتغال دارد، يکی از پرکارترين هنرمندان معاصر به شمار می رود.


بخشی از مجموعه آثار طراحی، نقاشی و معماری هوشنگ سيحون تا کنون در چهار کتاب مختلف به زبان های زنده دنيا به چاپ رسيده است و قسمت مهمی از اين آثار از جمله صدها قطعه ازطرح ها و نقش های او هم اکنون دردست تهيه و چاپ است و قرار است در چند کتاب جداگانه به چاپ برسد.


XS
SM
MD
LG