لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۸

محرومیت آسیایی استقلال پا برجا ماند


استقلال به دلیل دیر فرستادن نام بازیکنانش از رقابت های مهم باشگاههای آسیا حذف شد.

دادگاه داوری ورزش، CAS، در مورد اخراج تيم ليگ حرفه ای ايران، استقلال تهران، از رقابت های ليگ قهرمانان باشگاههای آسيا، به سود کنفدراسيون فوتبال آسیا رای داد و بار دیگر بر محرومیت استقلال از این رقابت ها تاکید کرد.


به گزارش سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا از کوآلالامپور، بعد از اینکه این دادگاه به نفع استقلال تهران رای داده بود، با اعتراض کنفدراسیون فوتبال آسیا رو به رو شد.


بررسی دوباره این پرونده در دادگاه داوری ورزش نیز موجب شد تا حقوقدانان این دادگاه، با اعلام اینکه دادگاه داوری ورزش، «صلاحیت دخالت در این موضوع را ندارد» رای خود را پس بگیرد.


بنا بر اين گزارش، استقلال تهران به دليل کوتاهی در ارسال «فرم» ثبت نام اوليه بازيکنان تيم خود در مهلت ۱۱ فوريه ۲۰۰۷، مطابق مقررات حاکم بر اين مسابقه ها، در روز ۱۶ فوريه از رقابت های ياد شده اخراج شده است.


دادگاه داوری ورزش اعلام کرد که آنان هيچ حق داوری در اين مورد ندارند و به تقاضای فرجام خواهی استقلال عليه تصميم اتخاذ شده از سوی کنفدراسيون فوتبال آسيا در روز ۱۶ فوريه، توجهی نخواهند کرد.


سايت کنفرداسيون فوتبال آسيا می افزايد : «تقاضای نخست برای رفع محروميت از حضور استقلال در ليگ قهرمانان ۲۰۰۷ AFCدر روز هفتم مارس ۲۰۰۷ از سوی دادگاه داوری ورزش رد شد . تقاضای دوم باشگاه استقلال برای رفع محروميت به تصميم نهايی شورای عالی واگذار شد که کنفدراسيون فوتبال آسيا تقاضانامه ای رابرای بازنگری به اين مرجع ارسال کرد.»


بنا به اين گزارش در روز چهارشنبه، چهارم آوريل، شورای دادگاه داوری ورزش، متشکل از پيتر ليور، وکيل مدافع ارشد از لندن در بريتانيا به عنوان رييس، برهارد ولتن، وکيل مدافع در برن سوييس به عنوان داور و کوتز آيلدر، وکيل مدافع در دارمشتاد آلمان به عنوان داور، برای رسيدگی به اين پرونده، نشستی تشکيل دادند تا درباره تقاضای AFC برای بررسی دو باره تدابير اتخاذ شده مشورت کنند.


دادگاه داوری ورزش نتيجه بررسی را بر اساس موضوع عدم حق داوری، به سود کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرد.


پيش از اين، وکيل باشگاه استقلال تهران اعلام کرده بود که رای دادگاه داوری ورزش، به سود استقلال اعلام شده و حضور تيم قهرمان ايران در اين جام قطعی است .


وی همچنين مدعی شده بود که از کنفدراسيون فوتبال آسيا ۷۰ ميليون دلار غرامت خواهد گرفت .


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG