لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۸:۱۹

«ارتش ایران آماده بمباران خاک اسراییل است»


امیر خلبان محمد علوی، معاون عمليات نيروی هوايی ارتش ايران در مصاحبه ای به خبرگزاری فارس از وجد طرحی در ارتش ایران سخن گفت که بر اساس آن، بمب افکن های ايران توانایی خواهند داشت تا خاک اسراییل را بمباران کنند.

يک مقام بلند پايه ارتش ايران، روز چهارشنبه تهدید کرد که در صورت حمله هوایی اسراییل به ایران، بمب افکن های ایرانی نیز خاک اسراییل را بمباران خواهند کرد.


امیر خلبان محمد علوی، معاون عمليات نيروی هوايی ارتش ايران در مصاحبه ای به خبرگزاری فارس از وجد طرحی در ارتش ایران سخن گفت که بر اساس آن، بمب افکن های ايران توانایی خواهند داشت تا خاک اسراییل را بمباران کنند.


اين مقام عالی رتبه ارتش ايران در عین حال گفت: «برد موشک های ما تمام خاک اين رژيم (اسراييل) را در برمی گيرد. ما می توانيم با هواپيمای شکاری خود به خاک آنها حمله کنيم و پاسخ احتمالی آنها، هرچند خيلی بعيد است، را با حمله هوايی به خاک آنها بدهيم.»


از زمانی که مناقشه بر سر پرونده هسته ای ایران به موضوعی بین المللی بدل شده، رسانه های اسراییلی بارها مدعی شده اند که ارتش این کشور، در حال تمرین برای حمله هوایی به تاسیسات هسته ای ایران است.


  • «چنين طرحی (بمباران خاک اسراییل) فقط يک تهديد تو خالی نيست و ما هرکاری را با برنامه ريزی صحيح و ايجاد آمادگی های لازم انجام می دهيم.»
معاون عملیات نیروهای هوایی ارتش ایران

معاون فرماندهی نیروی هوایی ایران گفت: «چنين طرحی (بمباران خاک اسراییل) فقط يک تهديد تو خالی نيست و ما هرکاری را با برنامه ريزی صحيح و ايجاد آمادگی های لازم انجام می دهيم.»


سخنان اخيراين مقام بلندپايه نظامی ايران همزمان با تنش های فزاينده میان آمريکا و ايران در سازمان ملل متحد برای اعمال تحريم های بيشتر عليه برنامه های هسته ای ايران ابراز شده است .


محمد علوی همچنین طرح موضوع حمله اسراييل به ايران را «جنگ روانی» خواند وگفت: «اينکه اسراييل سخن از حمله هوايی به ايران می کند تنها يک جنگ روانی است چون ما قدرت هوايی اين رژيم را رد می کنيم.»


به گفته وی «هم اکنون انواع موشک های دوربرد، هواپيمای شکاری، مهمات هوشمند، بمب های پرنده و هوشمند و انواع مهمات حرارتی و تلويزيونی به دست متخصصان دفاعی (ایران) در حجم انبوه توليد می شوند.»


وی در بخش ديگری از سخنانش به بومی کردن سيستم های نظامی و تلفيق تجهيزات غربی و شرقی اشاره کرد و گفت: «اکنون متخصصان دفاعی کشورمان به عنوان مثال موشک های شرقی را روی تجهيزات غربی و بالعکس نصب کرده اند.»


موضوع حمله نظامی به ایران در هفته اخیر و با اظهار نظر وزیر امور خارجه فرانسه درباره پرونده هسته ای ایران بار دیگر در صدر خبرهای رسانه های جهان قرار گرفت.


XS
SM
MD
LG