لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۶:۰۸

انتقاد رییس جمهور کره جنوبی از رسانه های غربی


رو مو هيون، رييس جمهوری کره جنوبی در انتقاد از نحوه پوشش خبری بعضی از رسانه های غربی گفت که اقتصاد کره جنوبی از آنچه وی «گزارش های تنش زای رسانه های آمريکايی» ناميد رنج می برد.

در حالی که انتظار می رود مذاکرات شش جانبه در باره برنامه های هسته ای کره شمالی طی هفته های آتی از سر گرفته شود، رييس جمهوری کره جنوبی، روز پنج شنبه از برخی رسانه های غربی که اخبار بحران هسته ای کره شمالی را پوشش می دهند انتقاد کرد و گزارش های آنها را «بی اساس» خواند.

رو مو هيون، رييس جمهوری کره جنوبی در انتقاد از نحوه پوشش خبری بعضی از رسانه های غربی گفت که اقتصاد کره جنوبی از آنچه وی «گزارش های تنش زای رسانه های آمريکايی» ناميد رنج می برد.

وی که در يک کنفرانس خبری صحبت می کرد ابراز اميدواری کرد که رسانه های کره جنوبی خود را از گزارش های به گفته او «بی اساس» که خبرگزاری های غربی در باره بحران اتمی کره شمالی منتشر می کنند، دور نگه دارند.

آقای «رو» در سخنانش بی آنکه به خبرگزاری خاصی اشاره کند گفت: «رسانه های آمريکايی اخبار کره شمالی را از ديدگاه دولت آمريکا منتشر می کنند.»

رييس جمهوری کره جنوبی در ادامه سخنانش گفت: «بدنامی کره شمالی و افزايش تنش در شبه جزيره کره، مشکل چندانی را برای کشورهای ديگر به وجود نمی آورد اما دامنه اين تنش ها در وهله اول اقتصاد کره جنوبی را متزلزل می کند.»

رييس جمهوری کره جنوبی در ادامه اظهاراتش اعلام کرد با کيم جونگ ايل، رهبر کره شمالی، ديدار نخواهد کرد مگر آنکه مذاکرات شش جانبه در باره مسئله هسته ای کره شمالی با موفقيت سپری شود.

در همين رابطه، شين هوا، خبرگزاری دولتی چين، روز پنج شنبه از ديدار تانگ جيا شوان، مشاور ارشد دولت چين و سونگ مين سون، وزير امور خارجه کره جنوبی در پکن خبر داد.

بنا به گزارش اين خبرگزاری، مشاور عالی دولت چين در اين ديدار، ابراز اميدواری کرد که مذاکرات شش جانبه با هدف متقاعد کردن کره شمالی به انصراف از برنامه های هسته ای، تا اواسط ماه آينده ميلادی از سر گرفته شود.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG