لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۴۲

مدیرعامل و سردبیر سیاسی سایت ایرانیوز بازداشت شدند


اتهامات علیه مدیر عامل سایت ایرانیوز و سردبیر سیاسی آن مشخص نیست و واکنشی هم ازسوی مقامات ایرانی در این باره منتشر نشده است.

ميثم زمان آبادی، مدير عامل و محمد زمرديان، سردبير سياسی سايت اينترنتی ايرانيوز، به دليل انتشار فيلمی از معاون محمود احمدی نژاد بازداشت شدند.


یکی از کارکنان سایت ایرانیوز که نخواست نامش فاش شود به رادیو فردا گفت که این دو شب گذشته به دنبال انتشار فيلم در سایت ايرانيوز، در ارتباط با سفر اسفنديار رحيم‌‏ مشايی، معاون رييس جمهوری اسلامی و رييس سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری به ترکیه، بازداشت شده اند.


وی گفت: «شب گذشته به خاطر همین قضیه فیلم آقای مشایی که در مراسم جهانگردی در ترکیه بوده که در آن رقص و آوازی هم توسط یکی از خانم ها بوده و در روی سایت منتشر شده بود، بازداشت شدند. شب گذشته به دعوت آقای مشایی با آقای زمان آبادی قرار گذاشته بودند که خود آقای مشایی نیامد و چند نفر ناشناس ایشون را بازداشت کردند.»


به گفته او ، ماموران امنیتی صبح امروز همراه با میثم زمان آبادی به دفتر ایرانیوز آمدند و دیسک مربوط به فیلم را با خود بردند.


وی گفت به خاطر حساسیت مسئله احتمال داده می شد که با مسئولان سایت ایرانیوز برخورد شود.


در این فیلم که تا لحظه انتشار این خبر، هنوز نسخه ای از آن در وب سایت ایرانیوز قابل مشاهده است، اسفنديار رحیم مشایی، معاون تندرو محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری در مجلسی دیده می شود که زنان بی ‌‏حجاب تركيه ‌‏ای در آن حضوردارند و چند رقصنده در حال اجرای برنامه هستند.


اتهامات علیه مدیر عامل سایت ایرانیوز و سردبیر سیاسی آن مشخص نیست و واکنشی هم ازسوی مقامات ایرانی در این باره منتشر نشده است.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG