لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۵۷

خداحافظی با دنیای هری پا‌تر، جادوگر جوان


بازیگران فیلم هری پاتر، جادوگر حوان از چپ به راست: روپرت گرینت، اما واتسون و دانیل رادکلیف، در مراسم نمایش فیلم در لندن.
پنج‌شنبه شب گذشته هزاران نفر از دوستداران مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌های «هری پا‌تر» زیر باران شدید و با وجود سختگیری‌های امنیتی در میدان ترافالگار در مرکز شهر لندن اجتماع کردند تا همزمان با آغاز اکران عمومی آخرین فیلم از این مجموعه با دنیای جادویی هری، این جادوگر جوان، خداحافظی کنند.

مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌های «هری پا‌تر» بدون شک در تاریخ صنعت سرگرمی‌سازی بیش از هر محصول و مجموعه دیگری موفقی بوده و توجه به خود جلب کرده است.

عنوان آخرین فیلم سینمایی این مجموعه که اکران عمومی آن از این هفته آغاز می‌شود «هری پا‌تر و اولیای مرگ، قسمت دوم» است که به صورت سه‌بعدی تهیه شده است.

شرکت سینمایی برادران وارنر، تهیه‌کننده این مجموعه سینمایی، تاکنون فقط از محل فروش بلیت هفت فیلمی که از این مجموعه ساخته شده نزدیک به شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار درآمد داشته و مسلما چندین میلیارد دیگر نیز از طریق فروش دی‌وی‌دی‌ها و سایر محصولات جانبی این مجموعه درآمد کسب کرده است.

مجموعه کتاب‌های داستان «هری پا‌تر» به قلم جی. کی. رولینگ، نویسنده زن بریتانیایی، که انتشار آن از سال ۱۹۹۷ آغاز شد به موفقیت کم‌نظیری رسید. از آن سال تا سال ۲۰۰۷ خانم رولینگ هفت کتاب منتشر کرده و میزان تیراژ این آثار بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه است.

خانم رولینگ اولین نویسنده جهان است که از محل فروش آثار خود میلیاردر شده و محبوبیت این کتاب‌ها زمینه‌ای شد برای موفقیت و فروش بی‌سابقه فیلم‌هایی که هالیوود بر آن اساس تهیه کرده است.

خبرگزاری رویترز از حاشیه مراسم پنج‌شنبه شب به مناسبت اکران عمومی فیلم جدید «هری پا‌تر» می‌نویسد که هزاران دوستدار سینه‌چاک مجموعه هری پا‌تر خود را به میدان «ترافالگار» در مرکز شهر لندن رسانده بودند تا برای آخرین بار ایفاگران نقش قهرمانان این داستان را به هنگام ورود به سالن نمایش فیلم از نزدیک ببینند و با آنها خداحافظی کنند.

بازیگران جوان این مجموعه سینمایی که از سنین ۹ تا ۱۱ سالگی بازیگری را آغاز کرده‌اند اکنون به مرز بیست سالگی رسیده‌اند. آنها می‌گویند زندگی بدون هری پا‌تر برای آنها معنی ندارد، چون تمام دوران نوجوانی خود را در این عالم افسانه‌ای و جادویی سپری کرده‌اند.

جی. کی. رولینگ، نویسنده مجموعه کتاب‌های «هری پا‌تر»، هم می‌گوید که استقبال بی‌نظیر مردم در تمام این سال‌ها و حضور جمعیت زیادی از علاقه‌مندان این داستان‌ها در مرکز شهر لندن واقعا وی را به فکر واداشته که شاید بهتر باشد دوباره نوشتن این مجموعه را از سر بگیرد.

خانم رولینگ در سال ۲۰۰۷ با پایان نگارش کتاب هفتم با عنوان «هری پا‌تر و اولیای مرگ» اعلام کرد که این داستان به پایان رسیده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، فیلم جدید از مجموعه «هری پا‌تر» همان طور که روال قبلی تکامل این مجموعه نشان داده بود از فیلم‌های قبلی سیاه‌تر و هول‌انگیزتر است. نقطه اوج این داستان نبردی سرنوشت‌ساز بین خیر و شر است. در این نبرد همه آن چه که دنیایی افسانه‌ای تصویر شده در مرز نابودی قرار می‌گیرد.

یکی از منتقدان سینمایی مطبوعات چاپ لندن در مورد تازه‌ترین و آخرین فیلم از مجموعه «هری پا‌تر» می‌نویسد: «داستان هری پا‌تر و اولیای مرگ یک اثر سینمایی ماندگار، غرق در موسیقی بسیار زیبا و حامل پیامی نهایی است و آن این که در وجود تمامی انسان‌ها تاریکی و شر هست، شری که اما می‌توان بر آن غلبه کرد.»
XS
SM
MD
LG