لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۴۰

ساعت ششم -- کوبانی در آتش و خون. گروه خلافت اسلامی يا داعش سابق، که يک گروه تندروی اسلامگراست، حدود ۴۰ درصد از شهر مرزی کوبانی در سوريه را اشغال کرده است.

شواهد ۷۲ ساعت اخير نشان می‌دهد در جنگ کوبانی، اوضاع به نفع کردها نيست و داعش، به رغم حملات هوايی نيروهای ائتلاف به رهبری آمريکا، کماکان به پيشروی ادامه می‌دهد.

آيا جهان يه بار ديگر در آستانه مشاهده يک نسل‌کشی ديگر است؟ چرا اين بار هم خبری از مداخله قدرتمند نظامی نيست؟ برای حل اين مشکل چه بايد کرد؟ آيا ترکيه بايد به تنهايی به جنگ داعش برود؟ آيا آمريکا وظيفه دارد برای جلوگيری از کشتار به کوبانی نيروی نظامی بفرستد؟ دولت ايران چه موضعی بايد اتخاذ کند؟ این پرسش هایی است که در ساعت ششم این هفته مطرح شده است.

هیمن سیدی، کارشناس مسایل کردستان مهمان این هفته برنامه ساعت ششم است.

  • 16x9 Image

    کیوان حسینی

    کیوان حسینی، از دبیران و روزنامه‌نگاران رادیو فرداست. او تهیه‌کننده سری مستندهای رادیویی گوناگونی است؛ از آن جمله برنامه‌های «سقوط» (بررسی رویدادهای ۲۸ مرداد ۳۲)، «فرقه» (بررسی وقایع مرتبط با حکومت خودمختار فرقه دموکرات آذربایجان)، «جنگ اول» (بررسی رویدادهای جنگ‌ جهانی اول و تاثیرش بر ایران) و «رژه مرگ» (بررسی کشتار ارامنه در سال‌های جنگ جهانی اول).

    * کیوان حسینی را می‌توانید در تلگرام در این کانال دنبال کنید:telegram.me/kayvanhosseini1

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG