لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۹

نیروهای عراقی دومین پل موصل را «به کنترل خود درآوردند»


نیروهای عراقی در موصل

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام روابط عمومی ارتش عراق می‌گوید نیروهای نظامی آن کشور موفق شده‌اند کنترل پل «آزادی» بر دجله، در شهر موصل را در دست بگیرند. پلی که می‌تواند آن‌ها را به مرکز بخش قدیمی شهر برساند.

ارتش عراق و شبه‌نظامیان متحد دولت، با کمک ائتلافی به رهبری آمریکا در حال حاضر در نبرد با نفرات گروه موسوم به حکومت اسلامی در موصل هستند. نبردهایی که در غرب این شهر، پرازدحام‌ترین بخش منطقه، متمرکز شده‌است.

رویترز ۱۶ اسفند ماه می‌گوید نیروهای مسلح عراق دومین پل از پنج پلی که بر فراز رودخانه دجله‌ است را به کنترل خود دارند. آن‌ها ۲۷ فوریه موفق شده بودند نخستین پل را به تصرف درآورند.

البته پل‌های موصل طی نبردها آسیب دیده‌اند، اما نیروهای عراقی امیدوارند با تصرف و بازسازی آن‌ها موفق شوند، مسیری کمکی برای نیروهای دیگر در سمت شرقی شهر ایجاد کرده و راه خود را به سوی غرب هموار کنند.

نیروهای ارتش عراق با کمک شبه‌نظامیان عمدتا شیعه، پیش‌مرگه‌های کرد و حمایت ائتلاف به رهبری آمریکا، روز یکشنبه در ادامه پیشروی‌های خود به مناطق مرکزی غرب موصل و ساختمان‌های دولتی در این شهر نزدیک شدند.

همزمان سازمان بین‌المللی مهاجرت گفته‌است شمار آوارگان نبردهای موصل اکنون از ۲۰۰ هزار تن فراتر رفته است.

موصل، مهم‌ترین شهر عراق است که در جریان پیش‌روی‌های عمده گروه داعش در سال ۲۰۱۴ در عراق و سوریه، به کنترل این گروه افراطی درآمد.

در مهر ماه عملیات نیروهای عراقی برای بازپس‌گیری شهر آغاز شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG