لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۶:۲۵

انتشار نام شرکت های طرف معامله با «حامیان تروریسم»


پنج کشور ایران، کره شمالی ، کوبا ، سودان و سوریه از سوی دولت آمریکا، حامی تروریست معرفی شده اند.

کمیسیون مبادلات و تضمینات آمریکا روز دوشنبه ۲۵ ژوئن اعلام کرد که در سایت این نهاد نام ده ها شرکت خارجی را که با کشورهای «حامی تروریست» تجارت می کنند، منتشر کرده است.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، نام ده ها شرکت مختلف ژاپنی ، چینی، اروپایی و استرالیایی در این لیست به چشم می خورد.


این شرکت ها در زمینه های مختلف فعالیت می کنند و بسیاری از آنها مانند زیمنس ، توتال و یا یونیلور از شهرت جهانی بر خوردار هستند.


همه سهامداران این شرکت ها حق دارند بدانند که سرمایه و یا پس انداز بازنشستگی آنها به طور غیر مستقیم موجب پشتیبانی مالی دولت های «حامی تروریست» و یا «نسل کشی» می شود.
مدیر کمیسیون مبادلات و تضمینات آمریکا

این شرکت ها در واقع با پنج کشور ایران، کره شمالی ، کوبا ، سودان و سوریه که دولت آمریکا آنها را حامی تروریست می خواند، تجارت می کنند.کریستوفر کاگز، مدیر «کمیسیون مبادلات و تضمینات آمریکا» می گوید که همه سهامداران این شرکت ها حق دارند بدانند که سرمایه و یا پس انداز بازنشستگی آنها به طور غیر مستقیم موجب پشتیبانی مالی دولت های «حامی تروریست» و یا «نسل کشی» می شود.


به گفته آقای کاگز، قانون تمامی این شرکت ها را ملزم می کند که در مورد فعالیت های خود در کشوری که از سوی وزارت امور خارجه آمریکا حامی تروریست شناخته شده، گزارش دهند.


در سایت «کمیسیون مبادلات و تضمینات»، لیستی از کشورهای حامی تروریست وجود دارد و با کلیک کردن به روی هر کدام از این کشورها می توان لیست شرکت هایی را که با ایران در تجارت هستند مشاهده کرد.


به گفته این کمیسیون وجود نام یک شرکت در این لیست به معنای آن نیست که این شرکت به طور مستقیم و یا غیر مستقیم از تروریسم پشتیبانی می کند.


انتشار نام این شرکت ها ، یک هفته پس از اظهارات هنری پالسون، وزیر خزانه داری آمریکا که خواستار خارج کردن بانک های ایرانی از سیستم جهانی مالی شده بود ، صورت می گیرد.


XS
SM
MD
LG