لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۴:۲۰

باران پرندگان مرده در آرکانزاس


شهر کوچک «بی بی» در ايالت آرکانزاس، جايی که محل نزول بارانی از پرندگان بود تا شهر اوزراک در شمال غربی همين ايالت، جايی که نزديک به ۱۰۰ هزار ماهی مرده اند، تنها ۱۶۹ کيلومتر فاصله دارد.

از آن جايی که مرگ پرندگان هم زمان بود با آتش بازی های ايام سال نو ميلادی، مقامات آگاه مرگ را به دليل ترس و وحشت پرندگان از انواع فشفشه ها اعلام کردند و حتی احتمال دادند شايد بر اثر رعد و برق بوده باشد، اما وجود رابطه ميان دو رويداد مرگ جمعی ماهی ها و پرندگان را رد کردند.به گفته دانشمندان دانشگاه آرکانزاس، آزمايش ها برای تعيين امکان وجود مواد سمی و انواع آلاينده در بدن پرندگان ادامه دارد. هر چند در نخستين اظهار نظرها اين موارد رد شده است چرا که به گفته شاهدان و مقامات، سگ ها و گربه هايی که بخشی از گوشت اين پرندگان را در همان دقايق اوليه خورده اند همگی سالم هستند.

حادثه سقوط پرندگان در شب سال نو و برخورد آنها با سطح خيابان ها، بام ها و درخت ها در حالی که اغلب زنده بودند بر مراسم سال نو تاثير گذاشت و عده ای را چنان دچار وحشت کرد که به خانه ها رفتند و درها را از پشت بستند.

روز قبل از اين حادثه، طوفانی در سين سيناتی در ايالت آرکانزاس در ۲۴۰ کيلومتری جايی که پرنده ها مردند، به کشته شدن سه نفر انجاميده بود. اما شهر «بی بی» در زمان سقوط پرندگان از آسمان هوايی آرام داشت.

در سال ۲۰۰۱ ميلادی نيز علت کشته شدن ده ها پرنده به تاييد آزمايش های انجام شده، رعد و برق اعلام شده بود. يک فوج فلامينگو هم به همين علت ۱۰ سال پيش از بين رفتند. ۳۷ سال پيش نيز بارش شديد تگرگ در ايالت آرکانزاس پرندگان را قبل از اصابت به زمين به شکل گلوله هايی يخی درآورده بود.
آسوشيتدپرس در مورد ماهی ها می نويسد «مرگ ۱۰۰ هزار ماهی چند روز قبل از مرگ پرندگان صورت گرفته و تنها شامل يک نوع ماهی بود است». به همين دليل بيماری به عنوان علت اصلی اين موضوع برآورد شده است.
XS
SM
MD
LG