لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۴۸

تیم فوتبال روسيه با شایستگی به نیمه نهایی راه یافت


روسیه، پس از آلمان و ترکیه، سومين تيم رده دومی دور نخست است که به مرحله نیمه نهایی راه یافت. (عکس: AFP)

تیم ملی فوتبال روسیه شنبه شب موفق شد که در وقت اضافی مرحله يک چهارم پايانی جام ملت های ۲۰۰۸ اروپا، با پيروزی سه بر يک بر هلند، به مرحله نيمه نهایی راه يابد.


روسیه، پس از آلمان و ترکیه، سومين تيم رده دومی دور نخست است که به مرحله نیمه نهایی راه یافت.


روسيه به سرمربيگری گاس هيدينک هلندی در بازل سوئيس، با هلند، قهرمان سال ۱۹۸۸، پس از ۹۰ دقیقه بازی يک بر يک مساوی کرد.


این تیم در وقت اضافی سزاوارانه دو گل زد تا به مرحله نيمه پايانی برسد و با برنده اسپانيا در برابر ايتاليا برای رسيدن به مرحله پايانی پيکار کند.


تا پايان روز شنبه، ۲۱ ژوئن، تيم های آلمان، ترکيه و روسيه در دو قدمی قهرمانی هستند. دو گل دميتری توربينسکی و آندری آرشاوين در وقت اضافی، هلند را از پای در آورد.


در طول بازی دو تیم، روسيه هيچگاه گامی عقب تر از تيم پر ستاره هلند نبود و گويا گاس هيدينک با پيشينه سرمربيگری تيم ملی هلند، حرکات ياران مارکو فان باستن را حساب کرده بود.


در طول بازی دو تیم، روسيه هيچگاه گامی عقب تر از تيم پر ستاره هلند نبود و گويا گاس هيدينک با پيشينه سرمربيگری تيم ملی هلند، حرکات ياران مارکو فان باستن را حساب کرده بود.

در حالی که روسيه از ابتدا همه راه های نفوذ هلند پر اميد و پيروز در سه مسابقه پياپی را بسته بود، با حمله های پياپی و شليک های از راه دور نفس اميد شماره يک قهرمانی را گرفته بود.


نيمه نخست صفر بر صفر مساوی بود و سرانجام برتری روسيه به گل دقيقه ۵۶ رومان پاوليوچنکو انجاميد. اين سومين گل پاوليوچنکو در اين جام بود.


با اين که روس ها به يک قدمی راهيابی به دور بعد رسيده بودند، هلند سرانجام با ضربه سر رود فان نيستلروی در دقيقه ۸۷، نتيجه را يک بر يک مساوی کرد تا سرنوشت بازی به وقت اضافی بکشد.


اين گل، رکورد رود فان نيستلروی را، با ۳۳ گل، با يوهان کرويف افسانه ای برابر کرد.


مسابقه نيمه پايانی روسيه با برنده اسپانيا- ايتاليا روز پنجشنبه ۲۶ ژوئن در ورزشگاه ارنست هاپل وين انجام می شود.


دميتری توربينسکی در دقيقه ۱۱۲ دومین گل تیم روسیه را وارد دروازه هلند کرد.


آرشاوين در دقيقه ۱۱۶ برای روسيه گل سوم روسيه را زد تا اميدهای هلند برای جبران گل دوم و رسيدن به ضربه های پنالتی رنگ نا اميدی به خود گيرد.


XS
SM
MD
LG