لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۰۲

«مشوق های جدید برای کره شمالی»


حذف کره شمالی از فهرست کشورهای حامی تروريست از جمله موضوعاتی بوده است که پيونگ يانگ مکررا بر آن تاکيد کرده است.

رسانه های کره جنوبی روز سه شنبه، ۲۶دسامبر، از آمادگی ايالات متحده آمريکا به ارائه مشوق های جديد به کره شمالی خبر دادند.


به گزارش اين رسانه ها، ايالات متحده اعلام آمادگی کرده است تا در راستای ارائه مشوق ها به کره شمالی ، اين کشور را از ليست کشورهای حامی تروريست خارج کند.


نمايندگان پيونگ يانگ در پکن متعهد شده اند تا پيشنهاد اخير آمريکا را در کنار ساير مشوق ها مورد بررسی قرار داده و پاسخ آن را در دور بعدی اين گفت و گو ها اعلام کنند.


طبق اظهارات چونگ يونگ وو، مذاکره کننده اصلی کره جنوبی در گفت و گو های شش جانبه پکن، هدف از ارائه اين مشوق اين است که اگر کره شمالی بپذيرد تا از جنگ افزارهای هسته ای خود صرف نظر کند، هر چيزی ممکن خواهد شد و در غير اين صورت تمامی راه ها برای اين کشور بسته خواهد ماند.


حذف کره شمالی از فهرست کشورهای حامی تروريست از جمله موضوعاتی بوده است که پيونگ يانگ مکررا بر آن تاکيد کرده است.


کره شمالی اولين بار در سال ۱۹۸۷ و بعد از آنکه يک هواپيمای کره جنوبی در اثر بمب گذاری سقوط کرد در فهرست کشورهای حامی تروريست قرار گرفت

کره شمالی اولين بار در سال ۱۹۸۷ و بعد از آنکه يک هواپيمای کره جنوبی در اثر بمب گذاری سقوط کرد، در فهرست کشورهای حامی تروريست قرار گرفت. در نتيجه آن بمب گذاری ۱۱۵ تن از سرنشينان آن هواپيما جان باختند.


در روند مذاکرات شش جانبه پکن، نمايندگان آمريکا و کره شمالی به طور جداگانه با هم ديدار و گفت و گو کردند. اما اين گفت و گوها نتوانست اختلافات موجود بين اين دو کشور را بر طرف سازد.


ايالات متحده آمريکا همچنين اعلام آمادگی کرده است تا تضمين های امنيتی را بطور کتبی و با موافقت شخص جورج بوش در اختيار کره شمالی قرار دهد.


عادی سازی روابط با کره شمالی از ديگر مشوق هايی است که آمريکا در جريان گفت و گو های شش جانبه در پکن به پيونگ يانگ ارائه کرده است.


مذاکرات شش جانبه پيرامون بحران هسته ای کره شمالی با حضور نمايندگان شش کشور آمريکا، چين، روسيه، ژاپن و دو کره شمالی و جنوبی هفته گذشته بدون رسيدن به توافق مشخصی به بن بست رسيد اما دولت چين اعلام کرد که دور بعدی اين مذاکرات در آينده دنبال خواهد شد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG