لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۰۳

«ايران تا دستيابی به بمب اتمی فاصله زیادی دارد»


اولمرت: عمليات نظامی نمی تواند اين اطمينان را بدهد که ايران به سلاح هسته ای دست نمی يابد.

اهود اولمرت، نخست وزير اسراييل روز يکشنبه، ۲۲ آوريل، اعلام کرد که ايران راه درازی در پیش داردتا به فناوری هسته ای لازم برای توليد بمب دست یابد.


به گزارش خبرگزاری ها، نخست وزير اسراييل افزود که من فکر می کنم عمليات نظامی نمی تواند اين اطمينان را بدهد که ايران به سلاح هسته ای دست نمی يابد.


آقای اولمرت گفت: فعاليت های ديپلماتيک که اسراييل نيز جزيی از آن است می تواند به نتيجه برسد.


وی همچنان، ايران را بزرگترين خطر برای اسراييل دانست ولی گفت که «اما ما نبايد دچار وحشت و هراس شويم چون هيچ نتيجه ای نخواهد داد.»


اظهارات نخست وزیر اسراییل برخلاف ارزیابی پیشین مقامات این کشور است که همواره ایران را در آستانه دستیابی به سلاح اتمی دانسته اند.


در ماه دسامبر گذشته، رييس سازمان جاسوسی اسراييل، موساد، نیز در اظهاراتی تازه گفته بود که ايران سه تا چهار سال تا دستيابی به اولين بمب اتمی فاصله دارد.اولمرت :ايران بزرگترين خطر برای اسراييل است اما ما نبايد دچار وحشت و هراس شويم چون هيچ نتيجه ای نخواهد داد.

تل آویو، ايران را در پی سخنان محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی که خواهان محو اين کشور از نقشه جهان شده بود، دشمن اصلی خود می داند.


شورای امنيت سازمان ملل تاکنون تحريم هايی را عليه برنامه غنی سازی ايران به تصويب رسانده است.


آمريکا، اسراييل و کشورهای غربی احتمال می دهند که ایران در چارچوب برنامه هسته ای صلح آمیز بدنبال دستيابی به سلاح اتمی باشد. ايران همواره اين اتهامات را رد کرده و برنامه هسته ای خود را در جهت توليد برق دانسته است.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG