لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۴۷

دو انفجار انتحاری در پاکستان، ۳۵ نفر کشته بر جای گذاشت


شاهدان عينی می گويند که پس از انفجار اتوبوس در آتش سوخت و ماموران آتش نشانی موفق به نجات هيچکدام از مسافران نشدند.

مقامات پاکستانی، روز شنبه ۲۴ نوامبر، اعلام کردند که بر اثر دو حمله انتحاری به نيروهای نظامی اين کشور در شهر راولپندی، دستکم ۳۵ نفر کشته شدند.


به گزارش آسوشيتدپرس، هر دو حمله در شهر راولپندی در جنوب اسلام آباد، پايتخت پاکستان، اتفاق افتاده است.


نخستين حمله انتحاری، حدود ساعت هشت صبح به وقت محلی رخ داده است. در اين حمله، خودرويی حامل مواد منفجره اتوبوس حامل ماموران اطلاعاتی پاکستان را هدف قرار داده است.


پرويز مشرف، رييس جمهوری پاکستان، به شدت اين حملات را محکوم کرده و اعلام کرد چنین عملیاتی تاثیری بر تصمیم وی در مورد جنگ علیه تروریسم و شبه نظامیان ندارد.

محمد افضل، يکی از ماموران پليس راولپندی به آسوشيتدپرس گفت که در عمليات انتحاری دوم يک پست بازرسی ارتش مورد حمله واقع شده است.


يکی از ماموران ارشد اطلاعاتی پاکستان که در محل انفجار حضور داشت، تلفات را دستکم ۳۵ نفر اعلام کرد و به آسوشيتدپرس گفت: «ما به شبه نظاميان هوادار طالبان که با ارتش در نواحی مرزی می جنگند مشکوکيم.»


تاکنون هيچ گروه و يا فردی مسئوليت اين حملات را بر عهده نگرفته است.ارتش نيز در بيانيه ای اعلام کرده است که فقط مرگ ۱۵ نفر را در اين دو عمليات انتحاری می تواند تاييد کند.


شاهدان عينی می گويند که پس از انفجار اتوبوس در آتش سوخت و ماموران آتش نشانی موفق به نجات هيچ کدام از مسافران نشدند.


اين دومين حمله مهم عليه ماوران اطلاعاتی پاکستان در چند ماه اخير است. روز چهارم سپتامبر نيز، بر اثر يک حمله انتحاری، به اتوبوس حامل اين ماموران، ۲۵ نفر کشته شدند.


پرويز مشرف، رييس جمهوری پاکستان، به شدت اين حملات را محکوم کرده و اعلام کرد چنین عملیاتی تاثیری بر تصمیم وی در مورد جنگ علیه تروریسم و شبه نظامیان ندارد.


XS
SM
MD
LG