لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۵۲

تلفات اسلامگرایان در درگیری با ارتش پاکستان


مقامات پاکستانی افزودند که ۲۰ نفر از سربازان ارتش پاکستان نیز جان خود را در این دو عملیات از دست داده اند.

ارتش پاکستان روز يکشنبه، هفتم اکتبر، اعلام کرد که در دو درگيری میان نيروهای پاکستانی و شبه نظاميان اسلام گرا، در نزديکی مرز اين کشور با افغانستان ۵۰ نفر از اسلام گرايان کشته شده اند.


مقامات پاکستانی افزودند که ۲۰ نفر از سربازان ارتش پاکستان نيز جان خود را در اين دو عمليات از دست داده اند.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، ژنرال وحيد ارشد، سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد که درگيری سربازان این کشور با نیروهای اسلامگرا در ایالت وزيرستان شمالی رخ داده است.


  • مقامات آمريکايی هشدار داده اند که القاعده در حال گردهم آوردن نيروهای خود در شمال وزيرستان است و از افزايش عمليات ارتش پاکستان در اين منطقه اظهار خشنودی کرده اند.

ایالت وزيرستان شمالی در نزديکی مرز افغانستان قرار دارد و از پايگاه های مهم شورشيان طالبان به شمار می آيد.


ژنرال ارشد گفت: اولين درگيری زمانی رخ داد که شبه نظاميان اسلامگرا به نيروهای ارتش در شهر «مير علی» حمله کردند و در پی آن نيروهای پاکستانی عملياتی را عليه شبه نظاميان آغاز کردند.


سخنگوی ارتش پاکستان افزود که در اين عمليات دستکم ۳۰ نفر از شبه نظاميان و ده نفر از سربازان ارتش جان باختند.


این مقام نظامی پاکستان اظهار داشت: پس از اين حمله، شبه نظاميان به يک کاروان ارتش در منطقه «هاسو خيل» حمله کردند که بر اثر آن ده نفر ديگر از سربازان ارتش پاکستان و ۲۰ شبه نظامی کشته شدند.


ژنرال پرويز مشرف، رييس جمهوری پاکستان قول داده تا نيروهای افراطی در اين کشور را ريشه کن کند.


مقامات آمريکايی هشدار داده اند که القاعده در حال گردهم آوردن نيروهای خود در شمال وزيرستان است و از افزايش عمليات ارتش پاکستان در اين منطقه اظهار خشنودی کرده است.


خشونت بين نيروهای امنيتی پاکستان و شبه نظاميان اسلامگرا، از ماه ژوئيه گذشته پس از حمله ارتش پاکستان به مسجد لال در اسلام آباد، شدت گرفته است.


شورشيان در مسجد لال، هوادار روحانيانی بودند که می کوشيدند قوانينی مشابه قوانين طالبان را در اسلام آباد، پايتخت پاکستان، حاکم سازند.


XS
SM
MD
LG