لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۴۶
اخوان المسلمين،يک روز پس از حمله نيروهای امنيتی به هواداران محمد مرسی، اعلام کرد که به اعتراض و تحصن ادامه می دهد.

به گزارش سایت الجزيره، اخوان المسلمين، پنجشنبه، ۲۴ مرداد ماه، با انتشار بيانيه ای از هوادارانش خواست در اعتراض به کشته شدگان روز گذشته دست به تظاهرات بزنند.

ارتش مصر، چهارشنبه، برای پايان دادن به تحصن و اعتراض‌های هواداران محمد مرسی، رئيس‌جمهوری سرنگون شده مصر، با حمله به آنها خشونت‌هايی را در سطح کشور سبب شد که صدها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

اخوان المسلمین همچنین در توئیتی بر صلح طلب بودن این گروه تاکید کرده و گفته تا سرنگونی [حکومت برآمده از] کودتا به مبارزه ادامه می دهد.

به گزارش رویترز، وزارت بهداشت مصر روز پنج‌شنبه اعلام کرد که دستکم ۵۲۵ نفر در خشونت‌های مصر کشته شدند. ترکیه نیز روز پنج‌شنبه خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت در سازمان ملل برای بررسی وضعیت مصر شد.

دولت موقت مصر چهارشنبه به مدت یک ماه در کشور حالت فوق العاده اعلام کرد.


ایران، ترکیه، قطر و آمریکا و دبیر کل سازمان ملل حمله نیروهای امنیتی به معترضان را محکوم کرده اند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا، گفته است آنچه در مصر رخ داد وحشتناک است و همه طرف‌ها باید از خشونت دوری کرده به راه‌حلی سیاسی رو بیاورند.

خبرگزاری رویترز، به نقل از مقام‌های آمریکایی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود گفته، ممکن است آمریکا رزمایش مشترک خود با مصر را لغو کند.

آمریکا در عین حال با اعلام وضعیت فوق‌العاده در مصر نیز مخالفت کرده است.

دولت موقت مصر، در روزهای گذشته هشدار داده بود که طرفداران محمد مرسی محل تجمع خود در میدان‌های «رابعه عدویه» و «نهضت» قاهره را ترک کنند. با این‌حال طرفداران محمد مرسی که خواستار بازگشت وی به قدرت هستند، همچنان به اعتراض خود ادامه دادند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG