لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۱۴

موری مدعی تازه تنيس در سال ۲۰۰۹


اندی موری، تنیس باز بریتانیایی. (عکس:Afp)

اندی موری پس از دو پيروزی بر رافائل نادال و راجر فدرر در تنيس مردان جهان، سال ۲۰۰۹ را با اعتماد به نفس کامل آغاز کرد.


تنيس باز شماره يک بريتانيا در رقابت های نمايشی ابوظبی طی دو روز پياپی بر تنيس بازان شماره يک و دوی جهان برتری نشان داد تا با آمادگی روحی کامل روانه مسابقه های تنيس اوپن قطر شود.


مسابقه های اوپن قطر از روز دوشنبه پنجم ژانويه در دوحه آغاز شد. موری در نخستين مسابقه به ديدار آلبرت مونتانس اسپانيايی می رود. در اين مسابقه ها نخستين حريف نادال، فابريس سانتورو از فرانسه است. راجر فدرر که سال پيش عنوان شماره يک را به رافائل نادال باخت، در دور اول به ديدار پوتيتو اساراسه از ايتاليا می رود.


در انتظار اوپن استراليا


موری در فاصله دو هفته تا مسابقه های معتبر اوپن استراليا معتقد است که درآن هنگام هم می تواند رافائل نادال اسپانيايی را شکست دهد.


موری اسکاتلندی می گويد: «وقتی ما در اوپن استراليا بازی کنيم، می دانم که در يک مسابقه سخت و نزديک می توانم او را شکست دهم. برای من شروع سال در ابوظبی از راهی کوبنده بود. آن مسابقه يک ديدار سنگين و طولانی از نظر جسمانی بود. من احساس يک مسابقه نمايشی را نداشتم. بعضی لحظه ها که مسابقه به صورت پاياپای و « رالی » طولانی می شد، باورنکردنی بود و من به واقع از بازی ام احساس خوبی داشتم.»


موری می افزايد:«من خودم را شگفت زده کردم. هر مسابقه ای با نادال سخت است. هر بار که با بازيکنان طراز نخست بازی می کنم می دانم بايد بيش از حد کوشش کنم و اگر می خواهم آنان را ببرم بايد بهترين بازی تنيس خود را ارائه دهم.»


نادال هم گفت: «من در اواخر سال مصدوم بودم و او در حال حاضر به راستی خوب بازی می کند. فکر می کنم او در استراليا بخت بزرگی برای قهرمانی دارد.»


تنيس باز شماره يک اسپانيايی همچنين می گويد:« من در ابوظبی بعضی اشتباه ها را داشتم، اما فکر می کنم پس از دو ماه دور بودن از ضحنه تنيس، انتظار اين اشتباه ها هم می رفت. معتقدم که شرايطم خوب است. خوب توانستم بدوم و احساس خوبی داشتم.»


نادال در پايان سال گذشته ميلادی از ناحيه زانو دچار مصدوميت شد و دو ماه از صحنه رقابت ها دور بود. برای او مسابقه ای که دو ساعت و ۴۵ دقيقه به طول انجاميد، آزمايش خوبی بر روی زانويش بود. او مسابقه نمايشی در ابوظبی را با کيفيت بالای تنيس خواند.


XS
SM
MD
LG