لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۴۴

برگزاری نخستين نمايشگاه نقاشی باب ديلن در ماه اکتبر


باب دیلان در سال های جوانی

باب ديلن را قبل از هر چيز به عنوان خواننده، ترانه سرا و آهنگساز می شناسيم. اکنون با به نمايش درآمدن نقاشی های او در شهر شمنيتز آلمان جلوه ديگری از استعدادهای هنری اين موزيسين نامی آشکار می شود.


خانم آنيا ريشتر، سخنگوی موزه شهر شمنيتز اعلام کرد که باب ديلن، موزيسين نامی آمريکايی برای نخستين بار از ۲۸ اکتبر در اين شهر به شکل رسمی نقاشی های خود را نمایش خواهد داد.


د ر اين نمايشگاه نزديک به ۲۰۰ تابلو رنگی و طراحی های سياه و سفيد وی عرضه خواهد شد. اين آثار در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۲ در سفرهای باب ديلن خلق شده اند.در اين نمايشگاه نزديک به ۲۰۰ تابلو رنگی و طراحی های سياه و سفيد اين هنرمند نامی عرضه خواهد شد. اين آثار در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۲ در سفرهای باب ديلن خلق شده اند.

بنا بر گفته خانم ريشتر هنوز معلوم نيست که خود ديلن برای افتتاح اين نمايشگاه حضور خواهد داشت يا خير. وی در مورد چگونگی ارتباط موزه با باب ديلن نخواست اظهارنظری کند.


ايده برپايی اين نمايشگاه از سوی اينگريد موسيگنر، مدير کلکسيون های هنری در اين شهر مطرح شد. او کتاب Drawn Blank ، نوشته باب ديلن را که در آن برخی از طرح های اوليه ديلن منتشر شده اند را ديده و به فکر برگزاری نمايشگاهی از کارهای نقاشی او افتاده بود.


ديلن در پيشگفتار اين کتاب آورده است که طرح های موجود در کتاب مربوط به اتودهای اوليه برای تابلوهای نقاشی است که در آينده خلق خواهند شد.


باب ديلن در پيامی به موزه اعلام کرد که توجه خانم موسيگنر به نقاشی هایش، او را مجذوب کرده و مانع از پيشبرد پروژه های ديگر وی شده است.


ديلن گفت: «نمی دانم بدون چنين توجهی که صورت گرفت، می توانستم روی اين تابلوها دوباره کار کنم يا خير.»


باب ديلن ۶۶ ساله از سوی بسیاری از منتقدان، يکی از تاثيرگذاران هنرمندان موسيقی قرن بيستم توصیف شده است.


ديلن نزديک به چهل آلبوم دارد. در کنار موسيقی ويژه ديلن ، اشعار آهنگ های وی متاثر از آثار سمبوليک شاعرانی چون آرتور رمبو و شارل بودلر، شاعران فرانسوی و همچنين انجيل هستند.


ديلن گيتار، سازدهنی و پيانو می نوازد. او در فيلم های فيلمسازانی چون سام پکين پا و دنيس هوپر ظاهر شده و درباره اش نيز فيلم های مختلفی ساخته شده است .


نمايشگاه تابلوهای باب ديلن تا سوم فوريه ادامه خواهد داشت.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG