لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۲

ادامه بحران بازی دوستانه؛ مسابقه با مصر هم لغو شد


تیم ملی فوتبال ایران با بحران جدی برای انجام بازی های تدارکاتی روبرو است.


در پی لغو و يا نپذيرفتن مسابقه تدارکاتی با تيم ملی ايران در اسپانيا و تيم های ملی بحرين، ژاپن و استراليا، مسابقه با تيم ملی مصر هم لغو شد.


پيش از اين، مسابقه با تيم های ملی بوسنی، کرواسی و چند تيم ملی آفريقايی هم لغو شده بود.


سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا روز جمعه ۱۸ جولای گزارش داد: روند آماده سازی تيم ملی فوتبال ايران برای مرحله پايانی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ در منطقه آسيا وقتی ضربه ديگری خورد که روز پنجشنبه مصر برنامه انجام يک بازی دوستانه در روز ۲۰ آگوست را به دلايل سياسی لغو کرد.


اين سايت افزوده است که پيش از اين سه مسابقه دوستانه برنامه ريزی شده در برابر تيم های اسپانيايی ماربلا و مالاگا و تيم انگليسی چارلتون اتلتيک در اردوی اسپانيا لغو شده بود تا برنامه آماده سازی فوتبال ايران با مشکل رو به رو شود.


سمير ظاهر، رييس فدراسيون فوتبال مصر به تلويزيون « دريم »(رويا) گفت: «وزارت امور خارجه مصر به ما گفت در مورد اين مسابقه تجديد نظر کنيد. آنان ما را ملزم به لغو مسابقه نکردند، ولی ما تصميم به لغو آن گرفتيم.»


  • «وزارت امور خارجه مصر به ما گفت در مورد اين مسابقه تجديد نظر کنيد. آنان ما را ملزم به لغو مسابقه نکردند، ولی ما تصميم به لغو آن گرفتيم.»
رییس فدراسیون فوتبال مصر

قهرمان آفريقا قرار بود در روز بيستم اوت در امارات با تيم ملی ايران به رهبری علی دايی رو به رو شود. تيم ایران در حال حاضر در اسپانيا اردوی تمرينی برپا کرده است و دو بازی دوستانه با دو تيم باشگاهی از جمهوری چک پيش رو دارد.


ايران همچنين در رقابت های قهرمانی غرب آسيا شرکت خواهد کرد، که از هفتم تا شانزدهم اوت در تهران انجام خواهد شد.


تيم ملی در گروه ب جام جهانی با تيم های ملی کره جنوبی، عربستان سعودی، کره شمالی و امارات هم گروه است. آنان نخستين مسابقه خود را روز ششم سپتامبر در خاک عربستان سعودی انجام خواهند داد.


پيش از اين فدراسيون فوتبال ايران انجام ده بازی تدارکاتی برای تيم ملی ايران را قطعی اعلام کرده بود. اما تا کنون هيچ يک از آنها عملی نشده است. بحرين، استراليا و ژاپن دعوت ايران را نپذيرفتند.


روزنامه اعتماد ملی از قول علی کفاشيان، رييس فدراسيون فوتبال ايران پس از نپذيرفتن بازی دوستانه از سوی کشورهای ياد شده نوشت: «نمی توانيم تيم ها را به زور به ديدارهای دوستانه و تدارکاتی وادار کنيم.»


او به بازی با تيم ملی بوسنی اشاره کرده بود که قرارداد آن هم نوشته شد، اما بوسنی از انجام تعهد سر باز زد. مسابقه با تيم ملی کرواسی هم يک طرفه لغو شد.


با لغو مسابقه های بحرين، سه تيم باشگاهی اروپايی در اسپانيا و مصر، اکنون تنها دو مسابقه با تيم های اسلاويا پراگ و بوهيميانز در جمهوری چک و مسابقه روز يازدهم مرداد با تيم ملی کنيا در تهران باقی مانده است.


از مسابقه های غرب آسيا نيز تا کنون حضور تيم های قطر و فلسطين در برابر ايران پا برجا است.


XS
SM
MD
LG