لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۲
آغاز دوباره ليگ برتر فوتبال ايران در هفته دهم با شكست جنجالى پرسپوليس در ورزشگاه آزادى با نتيجه سه بر دو و تساوى يك بر يك استقلال در خانه صباى قم سپرى شد.

مسابقه پرسپوليس با ملوان حتى كمتر از روزهاى جام تخت جمشيد اين دو تيم در ورزشگاه پر خاطره امجديه تماشاگر داشت. با اين حال پس از دست به دست شدن برترى، پرسپوليس يك بار ديگر در لحظه هاى پايانى گل خورد تا اين بار از تساوى شكست بسازد.

گل اول بازى توسط غلامرضا رضايى در دقيقه سوم به پرسپوليس برترى داد، اما محمد رستمى در دقيقه دهم بازى را به تساوى كشاند و هفت دقيقه بعد ضربه پنالتى مهرداد اولادى برترى را از آن ملوان كرد. خطاى پنالتى روى خود اولادى انجام گرفت.

اين برترى تا پايان نيمه نخست پابرجا ماند تا در شروع نيمه دوم مازيار زارع، بازيكن پرسپوليس در دقيقه ۴۹ با شليكى سنگين بازى را به تساوى بكشاند.

پرسپوليس كه سه فصل پيش با گل هاى ديرهنگام به قهرمانى ليگ برتر دست يافته بود، بار ديگر در اين فصل در دقيقه هاى پايانى یک تیم «گل خور» نشان داد و گل دقيقه ۸۸ پژمان نورى، ملوان و نورى را از شادى به پرواز در آورد.

اين دومين شكست فصل پرسپوليس پس از شكست از صبا در قم بود.

در اين مسابقه اخطار به سپهر حيدرى باعث شد تا مدافع پرسپوليس سه اخطاره و از بازى شهر آورد پرسپوليس-استقلال در جمعه آينده محروم شود.

تركيب پرسپوليس: رحمان احمدى، سپهر حيدرى، شيث رضايى (كاپيتان)، ابراهيم شكورى، عليرضا محمد، مازيار زارع، مهدى شيرى (از دقيقه ۸۷ حسين بادامكى)، محمد نورى، محمد پروين (از دقيقه ۵۸ هادى نوروزى)، اميرحسين فشنگچى (از دقيقه ۸۳ اشتپن آرفى) و غلامرضا رضايى.

سرمربى: على دايى

تركيب ملوان: مهدى رحيم‌زاده، ابوالحسن جعفرى، هادى تامينى، پژمان نورى (كاپيتان)، مهرداد اولادى، محمد حيدرى، سعيد سالارزاده، عليرضا رمضانى (از دقيقه ۷۵ بابك پورغلامى)، محمد نزهتى، مهران جعفرى، محمد رستمى.

سرمربى: فرهاد پورغلامى

پس از شكست پرسپوليس در حضور حدود ۱۰ هزار تماشاگر، على دايى برای نشست رسانه اى با خبرنگاران، حسين عبدى، دستيارش را به اتاق كنفرانس خبری فرستاد.

اما خبرنگاران با خوددارى از پرسش، خواهان پاسخگويى از خود سرمربى شدند كه با تاخيرى يك ساعته و پس از جلسه پرسپوليسى ها سرانجام دايى به جمع خبرنگاران پيوست.

تیم استقلال در برابر صبای قم به نتیجه ای بهتر از تساوی دست نیافت.
او از داورى همچنان شكايت داشت. از خوشحالى بى وصف پژمان نورى پس از زدن گل پيروزى ملوان گلايه اى نكرد و براى شهرآورد ۶۹ با استقلال اميدوارى نشان داد.

بر پايه گزارش خبرگزارى دانشجويان ايران، بيشتر هواداران پرسپوليس بازيكنان قرمز را با شعار «بى غيرت» بدرقه كردند و در سوى ديگر از ميان هواداران ملوان برخوردى با مهرداد اولادى پيش آمد كه پژمان نورى مانع درگيرى فيزيكى شد.

پيش از مسابقه، اولادى گفته بود كه هوادار تيم پرسپوليس است. او پايه گذار پيروزى ملوان بر پرسپوليس در ورزشگاه بزرگ تهران بود.

خبرگزارى فارس از «توهين» هواداران ملوان به مازيار زارع، يار انزلى چى پرسپوليس خبر داد.

اخراج حنيف عمران زاده پيش از داربى

تساوى يك بر يك استقلال در خانه تيم صباى قم مانع رسيدن تيم آبى به تيم رده دومى پرسپوليس و نزديك شدن به ذوب آهن شد.
براى استقلال، ضربه سنگين تر، دو اخطاره شدن و اخراج حنيف عمران زاده بود كه مدافع ملى پوش را از بازى شهرآورد با پرسپوليس محروم كرد.

عمران زاده در دقيقه دهم اخراج شد تا استقلال ۸۰ دقيقه ده نفرى بازى كند.

در قم، آرش برهانى در دقيقه هفتم با پاس ايمان مبعلى به استقلال برترى داد، اما امير حسين صادقى، مدافع اين تيم به زدن گل به دروازه خود در دقيقه ۶۳ بازى را مساوى كرد.

اخراج عمران زاده به دليل هند پنالتى عمدى بود كه براى جلوگيرى از گل شكل گرفت و محمد محمدى با مهار ضربه پنالتى داوود حقى، پاداش مدافع جنوبى را داد.

اما مدافع ميانى ديگر استقلال با گلى كه با ضربه سر به تيم خود زد صبا را در امتيازها سهيم كرد و مانع پيروزى استقلال شد.

آرايش تيم استقلال: محمد محمدى، پژمان منتظرى، حنيف عمران زاده، اميرحسين صادقى، آندره لوئيز (از دقيقه ۷۹ مهدى اميرآبادى)، جواد شيرزاد، كيانوش رحمتى، ايمان مبعلى ، فيليپه دسوزا، فرهاد مجيدى (كاپيتان) (از دقيقه ۳+۹۰ اسماعيل شريفات)، آرش برهانى(از دقيقه ۸۴ اندرسون دوسانتوز).

سرمربى: پرويز مظلومى

پرويز مظلومى پس از تساوى يك بر يك در برابر صبا گفت: «متاسفم كه تيم‌ها براى پيروزى، به هر كارى دست مى ‌زنند. در فوتبال ما به خاطر پيروزى، بازى جوانمردانه رعايت نمى ‌شود.»

او افزود: «گل صبا زمانى به ثمر رسيد كه بازيكن ما روى زمين افتاده و مصدوم شده بود. اگر عمران زاده اخراج نمى ‌شد، صبا تا فردا نمى‌توانست به ما گل بزند!»

شكست پرسپوليس و توقف استقلال باعث شد تا تيم پیشتاز ذوب آهن اصفهان با تساوى يك بر يك در زمين شاهين بوشهر همچنان در صدر باقی بماند.

مهدى رجب زاده در دقيقه ۴۵ گل ذوب آهن را به ثمر رساند و براى شاهين بوشهر ايمان حيدرى در دقيقه ۷۱ گل زد.

بعد از توقف مقابل راه آهن در هفته نهم، اين دومين توقف پياپى ذوب آهن بود.

ذوب آهن با اين تساوى ۲۱ امتيازى شد و همچنان در صدر جدول باقى ماند. پرسپوليس با ۱۸ و استقلال با ۱۷ امتياز به ترتيب دوم و سوم هستند و سپاهان ناموفق در هفته هاى اوليه اين بار با پيروزى شگفت انگيز پنج بر صفر بر استيل آذين با ۱۶ امتياز در رده چهارم قرار گرفت تا به تكرار مقام قهرمانى اش نااميد نباشد.

دراصفهان محرم نويدكيا در دقيقه ۴۹، رضا عنايتى در دقيقه ۵۱، جواد كاظميان در دقيقه ۶۵، احمد جمشيديان در دقيقه ۶۹ و ميلوارد يانوش در دقيقه ۸۵ دروازه استيل آذين را گلباران كردند تا مساله اخراج تومباكويچ صرب، سرمربى نا موفق اين تيم به تصميم گيرى روز دوشنبه موكول شود.

حضور آندرانيك تيموريان و پيروزى دو تيم تبريزى

موفقترين شهر ليگ برتر در هفته دهم تبريز بود كه تراكتور سازى در ميزبانى تيم نفت تهران با حضور آندرانيك تيموريان سه بر يك نفت تهران را شكست داد و شهردارى در كرج يك بر صفر سايپا را مغلوب كرد.

جاسم كرار در دقيقه ۲۲ از نقطه پنالتى، على عليزاده در دقيقه ۴۵ و رسول خطيبى در دقيقه ۷۲ براى تراكتورسازى گل زدند و خلدون ابراهيم در دقيقه ۸۷ تك گل نفت را به ثمر رساند.

براى پيروزى خارج از خانه شهردارى تبريز ميثم بائو در دقيقه ۷۱ دروازه سايپا را گشود.

يك روز پيش از اين، صنعت نفت دو بر صفر پاس همدان را شكست داده بود. پيكان در زمينش دو بر يك مغلوب تيم مس شد و فولاد در اكباتان تهران در حالى با يك گل از راه آهن شكست خورد كه اهوازی ها به آب دادن عمدى زمين پيش از مسابقه از مسوولان تيم راه آهن سخت شكايت داشتند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG