لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۳۶

سپاهان به فينال لیگ قهرمانان آسیا راه یافت


سپاهان پس از پيکاری بدون گل با الوحده در روز چهارشنبه، ۲۴ اکتبر، به مصاف تيم «اوروا ردز» ژاپن در فينال ليگ قهرمانان باشگاه های آسيا می رود.

در مسابقه برگشت نيمه پايانی ليگ فوتبال قهرمانان آسيا، تيم سپاهان ايران با تساوی بدون گل برابر تيم الوحده امارات در ابوظبی به مرحله پايانی راه يافت.


در مسابقه رفت در فولاد شهر اصفهان، سپاهانی ها نماينده امارات از شهر ابوظبی را سه بر يک شکست داده بودند و همين نتيجه، عامل راهيابی تيم اصفهانی به ايستگاه آخر جام شد.


سايت ای اف سی از ابوظبی گزارش داد که تيم ايرانی سپاهان پس از پيکاری بدون گل با الوحده در روز چهارشنبه، ۲۴ اکتبر، به مصاف تيم «اوروا ردز» ژاپن در فينال ليگ قهرمانان باشگاه های آسيا می رود.


قهرمان جام حذفی ايران بعد از برتری سه بر يک در مسابقه رفت، با يک نمايش دفاعی منضبط، برتری خود در زمين بازی را حفظ کرد و نخستين تيم ايرانی شد که به مرحله پايانی رقابت های باشگاهی درجه اول آسيا راه يافت.


الوحده در نيمه نخست حاکم بر زمين بود اما در رويارويی با دفاع محکم تيم سپاهان خود را محدود به شليک های از راه دور ديد.


قهرمان جام حذفی ايران بعد از برتری سه بر يک در مسابقه رفت، با يک نمايش دفاعی منضبط، برتری خود در زمين بازی را حفظ کرد و نخستين تيم ايرانی شد که به مرحله پايانی رقابت های باشگاهی درجه اول آسيا راه يافت.

اين تيم در نيمه اول تنها يکبار تا يک قدمی گل پيش رفت و آن هنگامی بود که در دقيقه ۳۰ صاحب يک ضربه آزاد در نزديکی گوشه راست محوطه جريمه شد، و مطار يا يک ضربه زمينی، توپ را از زير پاهای مدافعان تيم سپاهان به سوی دروازه فرستاد. اما اين بار هم عباس محمدی، دروازه بان و چهره شاخص بازی چهارشنبه شب، موفق به مهار آن شد.


سپاهان در بيشتر نيمه نخست بازی در زمين خود بازی کرد، اما در دقيقه ۳۳ برخلاف جريان بازی تا آستانه گلزنی پيش رفت.


محمود کريمی از جناح چپ صاحب توپ شد و با غافلگير ساختن و عبور از مدافع حريف، حيدر آلو علی، يک پاس عالی عمقی برای احسان حاجی صفی پيش تاخته فرستاد که تنها نادر لامياغری، دروازه بان الوحده را پيش رو داشت ولی ضربه اش از کنار دروازه گذشت.


در وقت تلف شده در پايان نيمه نخست نيز اشتباه دروازه بان الوحده می رفت که کار دست تيم ميزبان دهد، زيرا وی برای جمع کردن يک ضربه آزاد از دروازه بيرون آمد، ولی توپ از دستش رها شد و جلوی پای کريمی افتاد اما ضربه او با تکل بشير سعيد راهی به دروازه نيافت.


سپاهان در نيمه دوم با اعتماد به نفس بيشتری بازی کرد. در اين نيمه با اين که دو تيم بارها تا يک قدمی شکستن طلسم دروازه يکديگر پيش رفتند، ولی هر بار قفل دروازه ها بسته ماند.


پس از مسابقه رفت و برگشت پايانی، تيم برنده و قهرمان اين جام، نماينده آسيا در رقابت های جهانی باشگاه های جهان خواهد بود.


مسابقه رفت دو تيم های باشگاهی ايران و ژاپن روز هفتم نوامبر در ورزشگاه آزادی تهران و مسابقه برگشت روز چهاردهم نوامبر در ژاپن انجام خواهد شد.


در مسابقه ديگر برگشت نيمه پايانی اين جام، که بين تيم های اوراوا ردز از ژاپن و ايلهوا چونمای کره جنوبی در ژاپن انجام شد، دو تيم در پايان وقت معمولی و اضافی نتيجه مساوی دو بر دو در مسابقه رفت را تکرار کردند تا سرنوشت به ضربه های پنالتی کشيده شود و «اوراوا ردز» با برتری پنج بر سه فيناليست وحريف سپاهان ايران شود.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG