لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۰۷

صعود سپاهان به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا


تیم سپاهان اصفهان به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت

تيم سپاهان اصفهان پس از ۱۲۰ دقيقه تساوی بدون گل در ناکازاکی ژاپن، با ضربه های پنالتی پنج بر چهار پيروز شد و به مرحله نيمه پايانی ليگ قهرمانان فوتبال آسيا راه يافت.


سپاهان در مرحله نيمه پايانی با تيم الوحده امارات به صورت رفت و برگشت بازی خواهد کرد. مسابقه رفت روز چهارشنبه ۱۱ مهر در فولاد شهر اصفهان و مسابقه برگشت روز دوم آبان در دبی انجام خواهد شد.


تيم الوحده در رياض به تساوی يک بر يک رسيد و به دليل تساوی بدون گل در دبی و گل زده در خانه حريف به مرحله نيمه پايانی صعود کرد.


الوحده در نيمه نخست يک بر صفر پيش بود و پس از اين که يک ضربه پنالتی و يک ضربه آزاد تيم الهلال به ديرک دروازه خورد، الهلال در حمله های پرشمار خود سرانجام به يک گل ديرهنگام دست يافت که برای صعود کافی نبود.


در پيکار تيمهای سپاهان و کاوزاکی ژاپن نيز در اصفهان دروازه ها بسته مانده بود تا در پايان يک ماراتن فوتبال بدون گل، سرانجام ضربه های پنالتی سرنوشت ساز تيم برنده مرحله يکچهارم پايانی شود.


قهرمان جام حذفی ايران، در بازی تهاجمی حريف در شهرک ناکازاکی، برای حفظ دروازه بسيار کوشيد و در جريان وقت عادی و ۳۰ دقيقه وقت اضافی، در برابر توپهای ارسالی ژاپنی ها به دو جناح، به ويژه جناح راست، بارها به زحمت افتاد که تيزچنگی دروازه بان، مدافعانی که با همه وجود می جنگيدند و بی دقتی بازيکنان تيم ميزبان، بازی بدون گل ماند تا ضربه سوم پنالتی ژاپنی ها توسط هيرويوکی تانيگوچی به خارج رود و با به ثمر رسيدن تمام پنالتی های تيم مهمان، سپاهان پيروز اين مرحله شود.


ضربه های پنالتی سپاهان توسط هادی عقيلی، محرم نويدکيا، ابوالهيل، بهادرانی و جلال اکبری جملگی به ثمر رسيد. عقيلی و اکبری با سر باندپيچ شده در پی مصدوميت در پيکارهای هوايی بازی، به ثمررساننده ضربه های پنالتی اول و آخر بودند.


در مسابقه ديگر اين مرحله تيم جئوبوک هيوندای کره جنوبی، قهرمان دوره پيش، در خانه اش دو برصفر مغلوب اوراوا ردز از ژاپن شد تا در مجموع دو بازی چهار بر يک مغلوب شود و با جام وداع گويد.


لوکا بوناچيچ سرمربی کروآت تيم سپاهان پس از پيروزی تيمش بر کاوازاکی گفت« گاهی اوقات فکر می کنم که فقط خدا به ياری ما آمده بود. برای اين پيروزی بزرگ به بازيکنانم تبريک می گويم. جدا از بازی زيبا و خوب بازيکنان، مهمترين مساله آن است که ما به نيمه پايانی راه يافتيم. اعتراف می کنم که کاوازاکی در هر دو بازی از ما بهتر بود».

در مسابقه ديگری که در غرب قاره آسیا انجام شد، تيم سئون نام چونما از کره جنوبی پس از پيروزی دو بريک در مسابقه رفت، مسابقه برگشت را در برابر الکرامه، نايب قهرمان دور گذشته را نيز دو بر صفر در سوريه برد و حريف اوراوا ردز از ژاپن شد.


از سال ۲۰۰۲ که اين جام ( ليگ قهرمانان ) به شکل مجموعه ای از قهرمانان ليگ و جام حذفی بنيان گذاشته شد، اين نخستين صعود يک تيم ايرانی به مرحله نيمه پايانی و دومين مسابقه ای بود که سرنوشت آن با پنالتی مشخص شد.


در مقدماتی نخستين دوره ليگ قهرمانان السد قطر پس از تساوی دو بر دو با الجيش سوريه، در ضربه های پنالتی چهار بر يک پيروز شد.


لوکا بوناچيچ سرمربی کروآت تيم سپاهان پس از پيروزی تيمش بر کاوازاکی گفت« گاهی اوقات فکر می کنم که فقط خدا به ياری ما آمده بود. برای اين پيروزی بزرگ به بازيکنانم تبريک می گويم. جدا از بازی زيبا و خوب بازيکنان، مهمترين مساله آن است که ما به نيمه پايانی راه يافتيم. اعتراف می کنم که کاوازاکی در هر دو بازی از ما بهتر بود».


سکيزوکا، سرمربی تيم ناکازاکی نیز گفت:«نتوانستيم انتظارات طرفداران پرشور تيم را برآورده کنيم. فرصتهای گل بسيار داشتيم، اما در گلزنی ضعيف عمل کرديم. بازيکنان خيلی خوب بازی کردند، بايد در هر دو بازی می برديم».


XS
SM
MD
LG