لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ تهران ۱۸:۲۴

شش عضو دیگر سپاه پاسداران در سوریه کشته شدند


مراسم تشییع تعدادی از کشته‌شدگان پاکستانی در جنگ داخلی سوریه در شهر قم.

رسانه‌های ایران از کشته شدن دست‌کم شش عضو دیگر سپاه پاسداران در درگیری‌های سوریه و تشییع جسد هفت پاکستانی و افغان عضو تیپ‌های نظامی «زینبیون» و «فاطمیون» خبر داده‌اند.

حیدر ابراهیم خانی٬ عضو «گروه مهندسی رزمی ۴۳ امام علی» سپاه ملایر، یکی از افرادی است که خبرگزاری صدا و سیما از کشته شدن وی در سوریه خبر داده است.

ابراهیم‌خانی بعد از حسین همدانی٬ مجید صانعی، مجتبی کرمی٬ میلاد مصطفوی٬ محسن فانوسی و مرتضی ترابی هفتمین نفری است که از استان همدان در جنگ سوریه جان خود را از دست داده است.

روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین نیز رضا محمد سلیمانی٬ فرمانده سپاه استان چهارمحال و بختیاری از کشته شدن سرهنگ پاسدار علی طاهری در سوریه خبر داد.

سرهنگ عباس بایرامی٬ ‌معاون هماهنگ کننده سپاه استان «گیلان» هم در گفت‌و‌گو با ایسنا از کشته شدن دو عضو تیپ عملیاتی «میرزا کوچک خان» سپاه به نام‌های سعید مسافر و جمال رضی خبر داده است.

مصطفی تاش‌موسی٬ عضو بازنشسته سپاه هم در درگیری‌های اخیر سوریه جان خود را از دست داده و آن‌طور که خبرگزاری فارس نوشته جنازه وی مفقود شده و از سرنوشت آن اطلاعی در دست نیست.

احسان میرسیار٬ از نیروهای صابرین سپاه تهران بزرگ که در بهمن پارسال در سوریه مفقود شده بود نیز به جمع کشته‌های سپاه در این کشور اضافه شده است.

خبرگزاری «تسنیم» گزارش کرده با وجود تایید کشته شدن این عضو سپاه از سرنوشت جسد وی هیچ اطلاعی در دست نیست.

از زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه ده‌ها عضو سپاه و بسیج در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

در یک سال گذشته نیز سپاه به طور رسمی تایید کرده که در جنگ سوریه حضور می‌دانی دارد.

فرماندهان سپاه می‌گویند حضور میدانی این نیرو‌ها «مستشاری» است.

علاوه بر نیرو‌های نظامی ایران٬ افغان‌ها و پاکستانی‌های مقیم کشور نیز در سال‌های اخیر به جمع جبهه موافقان بشار اسد در سوریه پیوسته‌اند.

در سه سال اخیر گزارش‌های متعددی از کشته شدن افغان‌ها و پاکستانی‌های مقیم ایران در سوریه منتشر شده که تازه‌ترین آن‌ها مربوط به تشییع اجساد هفت تن از آن‌ها در قم است.

ایسنا گزارش کرده که روز چهارشنبه ۱۸ فروردین اجساد روح‌الله حسینی، مهدی جعفری و بشیر ناطقی از تیپ «فاطمیون» در شهر قم تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

اجساد گلفام حسین، امجد علی، سیدسرتاج حسین و مرتضی حسین حیدری از اعضای تیپ «زینبیون» هم در همین روز تشییع و تدفین می‌شود.

XS
SM
MD
LG