لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۰۸

دو نفر در حمله مسلحانه به بخشداری پیشین شهرستان سرباز کشته شدند


استان سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر بار‌ها محل رویارویی نیروهای نظامی و انتظامی ایران با گروه‌های مسلح بوده است.

خبرگزاری رسمی قوه قضائیه جمهوری اسلامی از کشته شدن یک سرباز و یک عضو بسیج بر اثر حمله چند فرد مسلح به بخشداری پیشین در شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد خبرگزاری میزان٬ این حمله اوایل ساعات اداری صبح امروز رخ داده است.

بر اساس گزارش یاد شده٬ این افراد قصد ورود به ساختمان بخشداری پیشین را داشتند که «با اقدام به موقع ماموران محافظ»٬ نتوانستند وارد ساختمان شوند.

میزان نوشته است که «این افراد بدون توجه به اخطار مامور مسلح بخشداری به روی او آتش گشودند».

در این حمله٬ سرباز وظیفه محمد حسین رستگار و یک جوان عضو بسیج که به نام او اشاره‌ای نشده است٬ کشته شدند.

در این گزارش آمده که با دستور ویژه فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان٬ «تیم‌های یگان تکاوری و سایر نیروهای امنیتی استان تحقیقات خود را در این باره و شناسایی عوامل این حادثه» آغاز کرده‌اند.

۲۵ تیرماه نیز سپاه پاسداران خبر داد که یک گروه مسلح از «خاک پاکستان» به «مرزهای ایران» در منطقه سراوان در استان سیستان و بلوچستان تیراندازی کردند که در درگیری آنها با نیروهای این نهاد٬ «دو کارگر بومی» و یکی از مهاجمان کشته شدند.

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران طی سال‌های اخیر بار‌ها محل رویارویی نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی با گروه‌های مسلحی بوده است که مقام‌های ایران از آنها به عنوان «تروریست» و «اشرار» نام می‌برند.

مقام‌های نظامی و امنیتی ایران بارها از پاکستان به دلیل آن چه «تعلل» در تأمین امنیت مرزهای مشترک می‌خوانند، انتقاد کرده‌اند.

۱۷ تیرماه نیز فرمانده نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان از کشف «دپوی سلاح‌های» گروه جیش‌العدل در جنوب این استان خبر داده بود. محل این انبار اسلحه بیرون از شهرستان سراوان اعلام شد.

گروه جیش العدل که تاکنون بارها با مربانان ایران در این استان درگیر شده است، تعدادی از آنها را گروگان گرفته یا به قتل رسانده است، خود را مدافع «اهل سنت» در استان سیستان و بلوچستان می‌داند.

این در حالی است که مقام‌های ایران این گروه را «تروریستی» و وابسته به کشورهای خارجی معرفی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG