لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۶:۴۰

افزایش تدابیر امنیتی برای حفاظت از شهروندان اسرائیلی در طول بازی‌های المپیک


اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید، سازمان‌های امنیتی برای حفاظت از شهروندان اسرائیلی در طول بازی‌های المپیک در وضعیت هشدار به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، روز یکشنبه اظهار داشت که وزارت اطلاعات و امنیت داخلی بریتانیا، با سازمان‌های امنیتی کشورهای دیگر برای تامین امنیت المپیک همکاری می‌کند.

آقای باراک پس از انتشار گزارش روزنامه ساندی تایمز که نوشته بود اسرائیل نگران امنیت بازی‌های المپیک در هفته آینده است، گفت: هرگونه کمک لازم را به سازمان‌های امنیتی می‌دهیم و تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی هم در حالت هشدار قرار دارند.

روزنامه ساندی تایمز در گزارش خود نوشته است: مقامات اسرائیلی از احتمال بروز عملیات تروریستی در جریان المپیک لندن از طرف حکومت ایران و با استفاده از اروپایی‌هایی که به اسلام گرایش پیدا کرده‌اند، ابراز نگرانی کرده است.

در چند ماه گذشته چند حمله و یا مواد منفجره و یا افراد متهم به انجام حمله در چند کشور انجام شده و شماری هم دستگیر شده اند. گرجستان و هند شاهد عملیات علیه دیپلمات‌های اسرائیلی بود و در کنیا و تایلند هم افراد مظنون با همراه داشتن مواد منفجره دستگیر شدند. اسرائیل این افراد با مرتبط با ایران دانسته است.

هفته گذشته هم حمله انفجاری علیه شماری از گردشگران اسرائیلی در بلغارستان انجام شد که اسرائیل آن را به ایران و گروه حزب‌الله لبنان نسبت داد. ایران این اتهام را به شدت رد کرده است.

ایران هم در مقابل کشته شدن و ترور افرادی که در برنامه اتمی دست دارند را به اسرائیل نسبت داده و آنها را عامل و پشت پرده اجرای این ترورها خوانده است.

اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل گفت: شکی نیست که ما در میانه طرح و کمپینی جهانی از ترور و تروریسم قرار داریم که توسط ایران و دیگر گروه های افراطی علیه اهداف بین‌المللی و اسرائیل در جریان است.

وزیر دفاع اسرائیل روز یکشنبه در یک پایگاه نظامی نزدیکی تل آویو گفت که در آستانه آلمپیک سازمان‌های اطلاعاتی کشورها و به ویژه بریتانیا گوش به زنگ هستند و بریتانیایی‌ها با کمک دیگر سازمان‌های اطلاعاتی هر کاری بتوانند برای تامین امنیت بازی‌ها انجام خواهند داد.
XS
SM
MD
LG