لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۳۸

حمله بمبگذار انتحاری در فلوجه ۲۵ نفر را کشت


پليس می گويد که اين بمبگذار انتحاری، در ميان صف متقاضيان پيوستن به پليس اين کشور ايستاده بود.

يک بمبگذار انتحاری با حمله به مقر پليس در فلوجه، جان ۲۵ نفر را گرفت و خود نيز کشته شد.
به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس از بغداد، اين انفجار ساعت ۱۱ صبح روز پنج شنبه رخ داد و در آن ۲۵ نفر از شهروندان عراقی کشته شده و ۵۰ نفر ديگر مجروح شدند.


يکی از مقامات پليس فلوجه تعداد تلفات نيروهای پليس را ۱۰ نفر عنوان کرد اين در حالی است که مقامات ارتش آمريکا، گفتند که در اين انفجار تنها يک نفر از نيروهای پليس کشته شده است. این مقامات، تعداد مجروحين اين حادثه را شش نفر اعلام کرده اند.


بعد از اين انفجار، يک هلی کوپتر ارتش آمريکا با مردان مسلحی که احتمال می رود وابسته به نيروهای القاعده باشند، در منطقه غرب بغداد درگير شدند. اين درگيری ساعت ها به طول انجاميد.


شهر ناآرام فلوجه، در ۶۵ کيلومتری غرب بغداد واقع شده است. پليس می گويد که اين بمبگذار انتحاری، در ميان صف متقاضيان پيوستن به پليس اين کشور ايستاده بود.


اين مرکز که از داوطلبان جويای شغل برای خدمت در نيروی پليس نام نويسی می کند از روز شنبه در يکی از مدارس ابتدايی در شرق فلوجه افتتاح شده است.


ايستگاه های پليس و مراکز سرباز گيری، يکی از بهترين هدف های شورشيان سنی و نيروهای القاعده در جنگ عراق به حساب می آيد.


کشته شدن یک رهبر القاعده


در همین حال، جنگ در عماريه، واقع در غرب بغداد بعد از درخواست کمک از نيروهای آمريکايی برای برقراری امنيت در اين شهر، شديد تر شده است.


صبح ديروز، نيروهای القاعده به دانش آموزان اجازه شرکت در امتحانات پايان سال را ندادند. به گفته يکی از مقامات محلی، القاعده با گشودن آتش، ساکنان محل را مجبور به خانه نشينی کردند. اين مقام مسول برای حفظ جانش، نام خود را فاش نکرد.


درگيری بين نيروهای القاعده و نيروهای عراقی تا عصر روز پنج شنبه همچنان ادامه داشت. مقامات محلی می گويند در اين درگيری ها، يکی از رهبران القاعده که به «حاجی حامد» معروف است کشته شدو ۴۵ نفر ديگر هم توسط نيروهای دولتی بازداشت شدند.


کشته شدن دو شهروند عراقی در شهرک صدر


دومين روز جست و جوی نيروهای آمريکايی برای پيدا کردن شهروندان ربوده شده انگليسی، در شهرک شيعه نشين صدر، دو کشته به جا گذاشت. اين دو نفر، به گفته پليس، بر اثر شليک هلی کوپتر آمريکايی جان خود را از دست داده اند.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتد پرس، پليس بغداد کشته شدگان را يک پسر ۱۳ ساله و يک مرد ميانسال که در پشت بام خانه خود خواب بودند، معرفی کرده است. ارتش آمريکا، تاکنون هيج توضيحی دراين باره نداده است.
مقامات محلی می گويند که در جست و جوی نيروهای عراقی و ارتش آمريکا، دو عضو کليدی شبکه تروريستی در عراق را روز پنجشنبه در شهرک صدر دستگير کرده اند.


از شهرک صدر خبر می رسد که در جست و جوهای خانه به خانه نيروهای آمريکايی، ساعت سه بعد از ظهر روز پنجشنبه، خانه عبدالزهرا السعيدی، يکی از روحانيون شيعه تفتيش شد. السعيدی می گويد که نيروهای آمريکايی به خانه او يورش برده و تمامی منزل را با دقت تفتيش کرده اند.


او که يکی از روحانيون تندروی شيعه به حساب می آيد گفته است که او در زمان حمله به خانه اش، در جای ديگری بوده و تصور می کند که سربازان بدنبال دستگيری او بوده اند.


به گفته وی، سربازان همه جای خانه را بهم ريخته و پول نقدی که او در خانه داشته را هم با خود برده اند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG