لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۸:۳۵

کشته شدن یک غیرنظامی در بلوچستان پاکستان «بر اثر شلیک خمپاره از مرز ایران»


مقام‌های محلی در استان بلوچستان پاکستان می‌گویند پرتاب خمپاره از سوی نیروهای ایرانی به منطقه‌ای در غرب این استان به کشته شدن یک غیرنظامی پاکستانی در روز شنبه منجر شده است.

در این زمینه خبرگزاری رویترز به نقل از عبدالحبار، معاون کمیسر منطقه پنج‌گور در بلوچستان پاکستان، نوشته است که در دو روز گذشته شمار زیادی خمپاره و راکت توسط نیروهای مرزی ایران به داخل خاک پاکستان شلیک شده است.

او افزوده که روز شنبه اصابت خمپاره به یک خودروی در حال عبور در این منطقه، باعث کشته شدن یک شهروند غیرنظامی پاکستانی شده است.

به گفته این مقام محلی در استان بلوچستان، در این زمینه یادداشت اعتراضی تسلیم مقام‌های ایرانی شده و برای دیداری در روز یکشنبه درخواست شده است.

منابع خبری در ایران هنوز در این زمینه گزارشی منتشر نکرده‌اند و تلاش خبرگزاری رویترز هم برای دریافت واکنش مقام‌های ایرانی در این زمینه بی‌نتیجه بوده است.

روابط دو کشور ایران و پاکستان از زمان کشته شدن ۱۰ مأموری مرزی ایران به دست شبه‌نظامیان در ماه گذشته رو به سردی گذاشته است.

ایران این رویداد را به گروه شبه‌نظامی جیش‌العدل نسبت می‌دهد و می‌گوید که تیراندازی منجر به کشته شدن این مأموران مرزی از داخل خاک پاکستان صورت گرفته است.

ایران گروه جیش‌العدل را که از دیرباز مسئول شماری از حملات مسلحانه در استان سیستان و بلوچستان معرفی شده، گروهی تروریستی می‌داند، اما جیش‌العدل می‌گوید که برای «احقاق حقوق» بلوچ‌های سنی مذهب در این منطقه می‌جنگد.

دیدن نظرات (۲۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG