لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۳۷

معلم ایرانشهری و همسرش در حمله افراد مسلح کشته شدند


خودروی معلم ایرانشهری پس از اصابت گلوله و کشتن شدن وی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان خبر داد که یک ‌معلم و همسرش ظهر روز یکشنبه ۳۰ خرداد، در حمله افراد مسلح کشته شده‌اند اما فرزند خردسال آنها زنده مانده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالغفور حسینی گفت که این معلم به همراه همسر و فرزند خردسالش، ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه روز یکشنبه سوار بر خودروی خود در حال عبور از خیابان «ولایت» در این شهر بودند که «دو فرد مسلح موتور‌سوار از طرف راننده» به آنان شلیک کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، این معلم که نام خانوادگی وی «شهردارزهی» اعلام شده و همسرش کشته شدند و فرزندشان زنده مانده است.

خبرگزاری تسنیم و باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیما، براساس اطلاعات «منابع آگاه انتظامی» اعلام کرده‌اند که «احتمال انگیزه‌های طایفه‌ای» در قتل این معلم «قوت بیشتری دارد».

شهرستان ایرانشهر و دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران در سال‌های اخیر شاهد نا‌امنی بوده و به دنبال درگیری‌های متعدد میان گروه‌های مسلح مختلف با نیروهای امنیتی و انتظامی و ترور برخی افراد، ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

از جمله دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی ایرانشهر، روز ۱۲ فروردین خبر داده بود در جریان درگیری بین پلیس و افراد مسلحی که وی آنها را «اشرار» خوانده، ستوان یکم تقی‌زاده، رئیس اداره جرائم جنایی این شهر کشته شده است.

همچنین به گفته مقام‌های انتظامی ایران در مهرماه سال گذشته، یک خودروی گشت کلانتری به دست «اشرار» به «رگبار» بسته شده و در نتیجه این حادثه یک درجه‌دار نیروی انتظامی و یک معلم جان خود را از دست دادند.

گزارش‌ها حاکی از آن بود که این آموزگار به نام پرویز روشناب در زمان وقوع حادثه در صف پمپ بنزین بوده است.

قرارگاه قدس نيروی زمينی سپاه پاسداران در سيستان و بلوچستان، تیرماه سال گذشته از نابودی آنچه «یک باند مهم شرارت و ناامنی» در شهرستان ایرانشهر خوانده، خبر داده بود.

خبرگزاری تسنيم از اين گروه به عنوان «عوامل اصلی ناامنی» در شهرستان ايرانشهر در جنوب سيستان و بلوچستان نام برده و اعلام کرده بود که اين گروه در سال‌های گذشته ستوان رحيمی، از مأموران پليس راه ايرانشهر و «۱۶ نفر» ديگر را کشته‌اند.

دیدن نظرات (۲۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG