لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۱:۴۶

ثبت نزدیک به دو هزار شکایت در مورد تنبیه بندی دانش‌آموزان در سال‌های ۹۳ و ۹۴


مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که درباره تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس، در دو سال گذشته هزار و ۹۲۴ شکایت ثبت شده که هزار و ۲۷۴ شکایت «به حق بوده» است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رحیم میرشاه‌ولد روز شنبه ۲۵ مهر گفت که از ۸۰ هزار شکایت ثبت‌شده در دو سال گذشته درباره موضوعات مختلف، در سال ۹۳، هزار و ۲۴۹ شکایت درباره تنبیه‌بدنی ثبت شده اما در سال ۹۴ شکایت‌ها در این باره به نصف کاهش یافته و به ۶۷۵ مورد رسیده است.

او اعلام کرد که از هزار و ۲۹۴ شکایت ثبت‌شده در دو سال گذشته، هزار و ۲۷۴ شکایت «به حق» و ۶۵۰ شکایت «ناحق» تشخیص داده شده است.

به گفته آقای میرشاه‌ولد، در این زمینه ۳۶ پرونده به هیئت تخلفات اداری فرستاده شده، ۱۸۶ تذکر کتبی و ۵۱۸ تذکر شفاهی از سوی آموزش و پرورش به معلمان داده شده و ۱۵۲ معلم نیز «رضایت شاکی را گرفته‌اند».

او همچنین خبر داد که درباره تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در یکی از مدارس منطقه ۹ تهران که منجر به شکستگی سر او شده، گزارشی «در حال آماده شدن» است.

وب‌سایت «رویداد ۲۴» به تازگی خبر داده بود که در مدرسه‌ای در منطقه ٩ تهران، یک معلم دانش‌آموزی به نام محمدپارسا طاهری را کتک زده و سر او شکسته شده است.

این دانش‌آموز به رویداد ۲۴ گفته است که این معلم به او ضربه‌ای زده که سرش به در کلاس خورده و «از قسمت پیشانی شکسته و سه بخیه خورده است».

در روزهای گذشته نیز گزارش‌هایی درباره ضرب و شتم دانش‌آموزان در استان‌های گلستان،سیستان و بلوچستان و کرمان منتشر شده بود.

در این زمینه محمدمهدی زاهدی، نماینده کرمان و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، روز شنبه ۲۴ مهر، خبر داد که به زودی برای بررسی این گزارش‌ها نمایندگانی به استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و گلستان اعزام می‌شوند و در صورت احزار تخلف، معلمان برای محاکمه به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

XS
SM
MD
LG