لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۲۶

حمله با سلاح سرد در دانشگاه اوهایو؛ ۹ تن زخمی شدند و ضارب کشته شد


رسانه‌های آمریکایی روز دوشنبه گزارش دادند که ۹ تن در حمله‌ای در دانشگاه ایالتی اوهایو به ضرب چاقو زخمی شده‌اند و حال یکی از آنها وخیم است. ضارب یک جوان سومالیایی‌تبار مقیم آمریکا معرفی شده است.

بر پایه گزارش خبرگزاری فرانسه، عامل این حمله به ضرب گلوله پلیس کشته شده، و کیم جیکوبز رئیس پلیس کلمبوس گفته است که احتمال تروریستی بودن این حمله، در دست بررسی است.

دانشگاه ایالتی اوهایو در شهر کلمبوس قرار دارد و حدود ۶۰ هزاردانشجو در شعبۀ اصلی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

در کنفرانسی خبری که پیش از ظهر دوشنبه به وقت محلی برگزار شد، مقام‌های ایالتی اعلام کردند که پلیس در جریان هجوم یک خودرو به سمت عابران پیاده قرار گرفته، و گزارش شده که راننده این خودرو با یک کارد قصابی به سمت عابران حمله کرده است.

رئیس پلیس کلمبوس گفته است که دقایقی بعد از این حمله، یک مأمور پلیس در صحنه حاضر شده، و با درگیری با ضارب، به این حمله پایان داده است.

در عین حال این مقام محلی پلیس گفته است که به رغم اظهارات برخی شاهدان عینی در مورد وجود چند مظنون در این حمله، شواهدی در این زمینه در دست نیست.

دو شبکه خبری آمریکایی سی‌بی‌اس و ان‌بی‌سی به نقل از مقام‌های پلیس، ضارب را جوانی ۱۸ تا ۲۰ ساله، با تبار سومالیایی معرفی کرده‌اند، و ان‌بی‌سی نوشته است که این پناهنده سومالیایی، اقامت قانونی دائمی در آمریکا داشته است.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که حمله امروز در دانشگاه ایالتی اوهایو، دو ماه پس از آن رخ می‌دهد که یک مهاجر سومالیایی‌تبار دیگر در حمله با سلاح سرد، ۱۰ نفر را در یک مرکز خرید در ایالت مینه‌سوتا زخمی کرد و به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

عامل حمله مرکز خرید در مینه‌سوتا، ظاهر احمد عدن، ۲۰ ساله ، معرفی شده گفته شده، تحت تأثیر گروه حکومت اسلامی قرار داشته است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG