لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۰۶

حمله مسلحانه به یک مرغداری در استان هرمزگان


صف مرغ در بندر عباس
در حالی که برخی از رسانه‌های ایران تصاویری از صف‌های طولانی در استان هرمزگان منتشر کرده‌اند خبرگزاری مهر گزارش از حمله مسلحانه به یک مرغداری در همین استان خبر داده است.

روز جمعه خبرگزاری ایسنا تصاویری را از صف‌های طولانی برای خرید مرغ در بندرعباس، مرکز استان هرمزگان منتشر کرد که در رسانه‌های ایران بازتاب داشت.

انتشار این تصاویر مقارن با آن بود که خبرگزاری مهر در گزارشی از حمله مسلحانه به یک مرغداری در جاده بندر تیاب از توابع میناب واقع در استان هرمزگان خبر داد.

مصطفی ذاکری، مسئول این مرغداری، درباره این سرقت به خبرگزاری مهر گفت: «سارقان در ساعت ۲:۳۰ دقیقه بامداد به بهانه پرسیدن آدرس به در مرغداری مراجعه کردند و پس از پرسیدن آدرس از من درخواست آب کردند، بلافاصله پس از برگشتن من برای آوردن آب اسلحه خود را به سمت من گرفته و مرا تهدید کردند.»

به گفته آقای ذاکری سارقان آنها وقتی متوجه شدند که سالن‌های مرغداری از مرغ خالی است از او خواستند کردند تا جیب‌هایش را خالی کند و با تهدید رمز کارت‌های عابر بانک و سوخت را گرفتند و به سمت خودرو ی پارک شده در مرغداری رفتند.

این فرد مالباخته در ادامه افزود: «درب سمت راننده با سوئیچ باز نمی‌شد به همین دلیل از سمت شاگرد وارد ماشین شدند و با بازدید از داشبورد ماشین مبلغ یک صد و ۱۰ میلیون ریال پولی را که برای خرید دانه مرغ همراه داشتم برداشتند و پس از بستن دست و پای من و قفل کردن درب مرغداری از بیرون با موتور سیکلت از محل متواری شدند.»

آنطور که مسئول این مرغداری به مهر گفته، وی در نهایت توانسته دست و پای خود را باز کند و متوجه شده که سارقان با موتورسیکلت در یک کانال آب افتاده‌اند و تلاش می‌کنند موتور را بیرون بکشند. به گفته مسئول مرغداری به خاطر ترس از شلیک سارقان وی از نزدیک شدن به آنها خودداری کرده است.

در حالی که دولت برای مقابله با افزایش بهای مرغ در آستانه ماه رمضان، اقدام به توزیع مرغ دولتی کرده، اما گزارش‌های خبرگزاری‌های ایران حکایت از کمبود مرغ در بازار است به طوریکه شماری از امامان جمعه، مردم را به خوردن کمتر مرغ توصیه کرده‌اند.

علم‌الهدی: مشهدی‌ها! مگر اشکنه پیاز داغ یادتان رفته

برای نمونه، حجت‌الاسلام علم‌الهدی، خطیب جمعه مشهد با «جنگی» توصیف کردن اوضاع کشور از مردم خواست که به جای مرغ از فرآورده‌های دیگر پروتئینی استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، این عضو خبرگان رهبری در نماز جمعه مشهد گفت: «امكانات غذايی زندگی خودتان را تهيه كنيد؛ بنا نيست زندگی شما هر جور كه قبلاً می‌گذشته الان هم همان طور باشد.»

وی افزود: «اگر مرغ در دسترس نيست آن را با يک ماده پروتئينی ديگر جايگزين كنيد.»

امام جمعه مشهد تصریح کرد: «مشهدی‌‌ها! مگر اشكنه پياز داغ را يادتان رفته و آن زندگی را فراموش كرده‌ايد؛ مگر قرار است برنامه همان باشد كه قبلاً ‌بوده.»

پیشتر آیت‌الله مکارم شیرازی از مردم خواسته بود که مرغ کمتر بخورند و اسماعیل احمدی‌ مقدم فرمانده نیروی انتظامی هم از پخش تصاویر خوردن مرغ در سیما گلایه کرده بود.

استان اردبیل مرغ را ممنوع‌الخروج کرد

از سوی دیگر استانداری اردبیل اعلام کرد جلوی خروج مرغ از این استان را می‌گیرد و با آن در حکم کالای قاچاق برخورد می‌کند.

به گزارش مهر، ارژنگ عزیزی، معاون استانداری اردبیل گفت: «در این خصوص با نیروی انتظامی، پلیس راه و هم سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها در رابطه با ممنوعیت صدور بارنامه مرغ برای خارج از استان هماهنگی شده است.»

در همین حال حسن رادمرد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت دستور «ذخیره‌سازی استراتژیک» کالاهای اساسی را برای دست کم سه ماه صادر کرده است.

به گفته معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، گندم، کنجاله، نهاده‌های دامی، روغن خام، شکر خام، برنج از جمله کالاهایی است برای ذخیره‌سازی آنها دستور صادر شده است.
XS
SM
MD
LG