لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۴۰

اف‌بی‌آی خانه رییس سابق کمپین انتخاباتی ترامپ را بازرسی کرده است


پل منافورت، رییس سابق کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ.

سخنگوی رییس سابق کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ اعلام کرد، پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، با ورود به خانه پل منافورت در ماه ژوییه سال ۲۰۱۶ اسناد و مدارک وی را ضبط کرده است.

به‌گزارش خبرگزاری رویترز، جیسون ملونی، سخنگوی پل منافورت، روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، گزارش واشینگتن‌پست در این مورد را تایید کرد.

روزنامه واشینگتن‌پست گزارش کرده بود، یک روز پس از ملاقات منافورت با اعضای کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا، ماموران اف‌بی‌آی سپیده‌دم روز ۲۶ ژوییه ۲۰۱۶ بدون اطلاع پل منافورت، به خانه او در الکساندریا در حومه واشینگتن رفته‌اند.

واشینگتن‌پست این گزارش را با استناد به افرادی که به پرونده «آشنا» بوده‌اند منتشر کرده است. این روزنامه هویت این افراد را افشا نکرده است.

سخنگوی رئیس کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ روز چهارشنبه گفت: «ماموران اف‌بی‌آی حکم بازرسی از محل اقامت آقای منافورت را اجرا کردند. آقای منافورت همواره با ماموران قانون و در دیگر تحقیق‌های مهم همکاری نشان داده و در این موقعیت هم چنین کرده است».

در همین حال روزنامه‌ نیویورک‌تایمز به نقل از یک «فرد آگاه» به این پرونده، گزارش کرده که ماموران اف‌بی‌ای اسناد مالیاتی و مدارک مربوط به حسا‌ب‌های بانکی خارجی پل منافورت را با خود برده‌ بودند.

پل منافورت روز نهم ژوئن سال ۲۰۱۶ به همراه پسر و داماد دونالد ترامپ با یک وکیل روسی که گفته می‌شود با کاخ کرمیلن روابط نزدیکی دارد، دیدار داشته است.

فرزند دونالد ترامپ پیشتر افشا کرد که قرار بوده اطلاعاتی در مورد هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات‌ها در انتخابات، در اختیار آنها گذاشته شود اما در نهایت اطلاعات مهمی رد و بدل نشد.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، با حمایت از فرزند خود گفته است که فرزندش با انتشار ای‌میل‌هایش نشان داد اتفاق مهمی در این دیدار نیفتاده است.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا می‌گویند، ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه، پارسال در یک عملیات سازمان‌یافته قصد تخریب هیلاری کلینتون در مبارزات انتخاباتی را داشته است. رییس‌جمهوری روسیه این اتهامات را رد کرده است.

هم‌اکنون تحقیقات مختلفی در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا در جریان است.

جیمز کومی، رییس پیشین اف‌ابی‌آی، هشتم ماه ژوئن امسال با شهادت دادن مقابل کنگره آمریکا گفت: «می‌دانم که اخراج من به خاطر نحوه تحقیق‌ و تفحص در مورد روسیه بوده که به نوعی بر او (ترامپ) فشار وارد می‌کرد، به نوعی آزارش می‌داد، و او تصمیم گرفت که من را اخراج کند».

دولت دونالد ترامپ دلایل مختلفی را برای برکناری جیمز کومی اعلام کرده، اما رییس‌جمهوری آمریکا یازدهم مه تایید کرد که کومی به خاطر تحقیقات پرونده روسیه از کار برکنار شده است.

دونالد ترامپ در مصاحبه با ان‌بی‌سی گفت هنگام برکناری کومی، درباره «چیزهای مربوط به روسیه» فکر می‌کرده است.

وی هر گونه تبانی با روسیه در مبارزات انتخاباتی را قویا رد کرده و آن را «خبرهای جعلی» رسانه‌ها و اقدامات تخریبی دمکرات‌ها خوانده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG