لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۲۵

نیروهای امنیتی کردستان عراق ساختمان استانداری اربیل را بازپس گرفتند


نیروهای امنیتی در نزدیکی استانداری اربیل

نیروهای امنیتی کردستان عراق روز دوشنبه اول مرداد، با حمله به ساختمان استانداری اربیل و کشتن سه مرد مسلح، این ساختمان را بازپس گرفتند.

مردان مسلح صبح روز دوشنبه وارد ساختمان استانداری اربیل شدند و اقدام به گروگان گیری کردند. پس از آن بین نیروی‌های پلیس و آنان تیراندازی انجام شد.

خبرگزاری «د پ آ» آلمان به نقل از یک منبع امنیتی گزارش کرد که نیروهای امنیتی کردستان عراق پس از حمله به ساختمان استانداری اربیل، مردان مسلح را کشتند. مهاجمان برای مدت کوتاهی طبقه بالای این ساختمان را در کنترل خود داشتند.

طاهر عبدالله، معاون استاندار اربیل، گفت: مردان مسلحی که شعار «الله اکبر» سر می‌دادند پیش از آغاز ساعات کار اداری به این ساختمان وارد شدند.

به گفته او، هویت مهاجمان هنوز نامعلوم است.

با این وجود، یک مقام امنیتی کردستان عراق به خبرگزاری رویترز گفت: «اعتقاد داریم که این حمله از سوی گروه حکومت اسلامی انجام شده است».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از کارکنان استانداری اربیل کشته شده است و تعدادی از نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند.

در نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی، ساختمان استانداری اربیل هدف حمله‌ای انتحاری با یک خودور قرار گرفت که در نتیجه آن پنج تن کشته شدند. آن حمله به گروه حکومت اسلامی، داعش، نسبت داده شد.

اقلیم خودمختار کردستان عراق در ابتدای عملیات نیروهای گروه حکومت اسلامی در عراق اعلام کرد که به نفع هیچ طرفی مداخله نمی‌کند تا اینکه این گروه در سال ۲۰۱۴ میلادی به اقلیم کردستان حمله کرد و پیشمرگه‌های کرد در کنار نیروهای دولت مرکزی عراق با این گروه مقابله کردند.

حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق، در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی بازپس‌گیری کل خاک این کشور از دست نیروهای گروه حکومت اسلامی را اعلام کرد. با این همه، این گروه هنوز تحرکاتی در خاک عراق دارد.

خبرگزاری‌های آلمان، فرانسه و رویترز/ح.ر/ر.ب
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG