لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۵:۱۸

القاعده خون نیروهای اپوزیسیون سوریه را حلال دانست


‌نیروهای دولت اسلامی عراق و شام در ادلب هنگام اعدام افراد
گروه «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» شاخه القاعده در عراق و سوریه، وعده داده است که اعضای ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه را هدف قرار خواهد داد و گروه‌های مسلح مخالف بشار اسد را نابود خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ابو محمد العدنانی سخنگوی این گروه مرتبط با القاعده در پیامی صوتی خطاب به اپوزیسیون سوریه گفت: «به خدا سوگند می‌خورم که هیچ یک از شما را زنده نخواهیم گذاشت و شما و پیروانتان را به عبرتی برای دیگران تبدیل خواهیم کرد.»

العدنانی افزود: «ای کسانی که به جنگ با مجاهدان مشغولید، توبه کنید تا گذشت و احسان ما شامل شما شود، در غیر این صورت بدانید که نیروهای ما در عراق و شام، شیرانی گرسنه‌اند، شرابشان خون و تسلای آنها تکه‌های اجساد است، در آنچه می‌نوشند، سیراب کننده‌تر از خون مرتد‌ها نمی‌یابند.»

او در ادامه اعضا و پیروان ائتلاف ملی اپوزیسون سوریه و شاخه نظامی‌اش، ارتش آزاد سوریه را تهدید به قتل کرد و گفت: «دولت اسلامی عراق و شام اعلام می‌کند که ائتلاف ملی سوریه و ستاد مشترک شاخه نظامی‌اش، گروهی مرتد و کافر هستند و جنگ را علیه دولت اسلامی اعلام کرده و آغاز کردند.»

او افزود: «هرکس به این تشکیلات وابسته باشد، هرجا که باشد و تا زمانی که از این طایف و جنگ علیه مجاهدان به صورت علنی اعلام برائت نکرده باشد، هدف مشروعی است.»

این سخنگوی شاخه القاعده در عراق و سوریه، از تعیین پاداش برای هر کس که یکی از اعضای غیر مسلح و مسلح اپوزیسیون سوریه را بکشد خبر داد و گفت: «ای سربازان دولت اسلامی بدانید که ما برای هرکس که سری از سرهایی آنها و رهبرانشان را از تن جدا کند، پاداش تعیین کردیم. آنها را بکشید هرجا که می‌یابید و خیر دنیا و آخرت را به دست آوردید.»

درگیری‌های شدید میان نیروهای «دولت اسلامی عراق و شام» و دیگر گروه‌های مسلح مخالف بشار اسد، از روز جمعه آغاز شده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نزدیک به مخالفان، گزارش داده است نیروهای ارتش آزاد روز چهارشنبه موفق شدند نیروهای «داعش» را از شهر حلب بیرون برانند.

گروه النصره هم که از گروه‌های اسلامگرای تندرو به شمار می‌آید و از سوی ایالات متحده آمریکا به عنوان گروهی تروریستی شناخته شده در جنگ علیه گروه «دولت اسلامی عراق و شام» شرکت دارد.

ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه روز شنبه در بیانیه‌ای، از جنگ گروه‌های مسلح علیه «داعش» اعلام حمایت کرد و این گروه را «تروریستی» نامید. این بیانیه همچنین «دولت اسلامی عراق و شام» را به همکاری با نظام بشار اسد متهم کرد.

اپوزیسیون سوریه، «داعش» را به نقض حقوق بشر از راه قتل، اعدام‌های دست جمعی و آدم‌ربایی متهم می‌کند.
XS
SM
MD
LG