لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۷:۱۲

بیش از ۱۷ هزار نظامی آمریکایی در رزمایش مشترک با کره جنوبی شرکت می‌کنند


پایگاه هوایی ایالات متحده در کره جنوبی

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد که رزمایش مشترک ایالات متحده و کره جنوبی موسوم به رزمایش «اولچی، پاسدار آزادی» از روز دوشنبه ۳۰ مرداد آغاز می‌شود و به مدت ۱۰ روز به طول می‌انجامد.

اطلاعیه وزارت دفاع آمریکا روز جمعه در خبرگزاری رویترز بازتاب پیدا کرده است و عنوان می‌کند که ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای نظامی ایالات متحده در این رزمایش حضور خواهند داشت.

بر اساس این اطلاعیه، در رزمایش مورد اشاره نیروهایی از استرالیا، کانادا، کلمبیا، دانمارک، نیوزلند، هلند و بریتانیا هم مشارکت دارند.

تنش بین ایالات متحده و کره شمالی در هفته‌های اخیر به شدت بالا گرفت که آزمایش‌های موشکی و برنامه اتمی پیونگ‌یانگ محرک اصلی آن بود.

این میان شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی تصویب کرد، اما این امر به تغییر رفتار این کشور منجر نشد تا جایی که پیونگ‌یانگ تهدید کرد جزیره گوام در اقیانوس را هدف حملات موشکی خود قرار می‌دهد، جزیره‌ای که آمریکا اداره آن را برعهده دارد.

در همین حال وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که رزمایش مشترک با کره جنوبی یک رزمایش دفاعی است که با نرم‌افزارهای کامپیوتری طراحی شده و با هدف بالا بردن سطح آمادگی نیروها و حفاظت از منطقه و ثبات در شبه جزیره کره انجام می‌شود.

پیش از این در گزارش‌ها آمده بود که رزمایش «اولچی، پاسدار آزادی» رزمایشی دریایی، زمینی و هوایی خواهد بود. نام این رزمایش به یکی از ژنرال‌های کره جنوبی بازمی‌گردد.

یک روز قبل از اعلام پنتاگون در رابطه با برگزاری رزمایش، مون جه‌این رئیس‌جمهور کره جنوبی اطمینان داده بود در شبه‌جزیره کره جنگی درنخواهد گرفت.

او گفته است که ایالات متحده پذیرفته‌ بدون رضایت کره جنوبی دست به هیچ اقدام نظامی علیه کره شمالی نزند.

XS
SM
MD
LG