لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۷:۰۹

فرمانده کل سپاه پاسداران: حسن روحانی به انتقادهای ما پاسخ مثبت داد


فرمانده کل سپاه در مورد دیدار با حسن روحانی گفت که او «جواب مثبت»‌ داد و «تاکنون هم که خوب پیش می‌رود».

محمدعلی جعفری، ‌فرمانده کل سپاه پاسداران، دیدار مردادماه گذشته فرماندهان این نیروی نظامی با حسن روحانی،‌ رییس‌جمهوری ایران، را «انتقادی» توصیف کرد.

حسن روحانی روز دوم مردادماه با فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسداران دیدار کرد.

فرمانده سپاه چهارشنبه شب، پنجم مهر،‌ در یک برنامه‌ تلویزیون ایران شرکت کرد و با اعلام اینکه «دغدغه‌هایی» در ذهن فرماندهان سپاه ایجاد شده بود،‌ افزود که این دغدغه نتیجه شرایط انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت و بعد از آن بود که «نباید ایجاد می‌شد».

آقای جعفری اضافه کرد: «شرایط بعد از انتخابات به گونه‌ای شد که لازم بود، چنین حرکتی انجام شود. با رییس‌جمهوری دیدار کردیم و دغدغه‌ها را مطرح کردیم و ایشان هم استقبال کردند».

فرمانده سپاه پاسداران هدف از این دیدار را «ایجاد وحدت و انسجام و جلوگیری از شکاف بین نیروهای انقلاب» توصیف کرد و گفت که «البته بحث انتقادی بود ولی در مجموع ایشان (حسن روحانی) هم از این استقبال کردند، چون هدف مخلصانه بود و از روی اخلاص انجام گرفت».

او بدون اشاره به جزییات این دیدار گفت که رییس‌جمهوری ایران «جواب مثبت»‌ داد که «تاکنون هم که خوب پیش می‌رود».

بر اساس این گزارش، محمد علی جعفری همچنین گفت که جلسات دیگری نیز با روسای دیگر قوا، مقننه و قضائیه،‌ و برخی مسئولان دیگر برگزار شد اما نامی از این مسئولان نبرد.

این مقام نظامی دیدار فرماندهان سپاه پاسداران با رئیس‌جمهوری ایران را «پربارترین»‌ این دیدارها توصیف کرد.

دیدار فرماندهان سپاه و حسن روحانی پس از آن اتفاق افتاد که دو طرف انتقادهایی را از پشت تریبو‌ن‌های رسمی علیه یکدیگر مطرح کردند و موجی گسترده از واکنش منفی به مواضع رییس‌جمهوری ایران از سوی اصولگرایان به راه افتاد.

در این دیدار،‌ پنج فرمانده ارشد سپاه از جمله محمدعلی جعفری، قاسم سلیمانی، غلام‌حسین غیب‌پرور، اسماعیل کوثری و امیرعلی حاجی‌زاده حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا،‌ حسن روحانی در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران، بر ضرورت «وحدت و انسجام همه نیروها و نهادهای نظام» تاکید کرد و گفت: «دولت دوازدهم از خدمات سپاه در حوزه ماموریتش حمایت کامل می‌کند».

در این میان، خبرگزاری تسنیم گزارش داده که آقای جعفری روز پنجشنبه ششم مهر در یک سخنرانی، از دولتمردان انتقاد کرده که به گفته او، از اینکه «مردم را برای برطرف کردن مشکلات ملی و بحران‌ها و نیز پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی به کار بگیرند، عاجز هستند».

وی با بیان اینکه «گوش شنوایی در مورد لزوم مقاومت و ایستادگی نه تنها در عرصه دفاع و امنیت بلکه در همه عرصه‌ها وجود ندارد» ابراز تاسف کرد و در عین حال، گفت: «این مسئله مهم دائم از سوی امام خامنه‌ای و ولی فقیه زمان گوشزد می‌شود ولی برخی‌ها فقط حرف خودشان را می‌زنند و راه اشتباه خود را ادامه می‌دهند».

XS
SM
MD
LG