لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۴۶

سه بازداشت و ۱۰ زخمی در تجمع دراویش گنابادی در «کوار» فارس


شماری از دراویش گنابادی چند روز قبل در اعتراض به بازداشت سه تن از دراویش مقابل زندان اوین تجمع کرده بودند که پلیس با آنان درگیر شد.

وب‌سایت «مجذوبان نور» از «بازداشت» سه تن از دراویش گنابادی و همچنین «زخمی شدن ۱۰ تن دیگر» از آنان در جریان تجمعی در مقابل فرمانداری شهرستان کوار در استان فارس خبر داد.

آن‌طور که این وب‌سایت گزارش کرده است٬ این تجمع در «اعتراض به بازداشت خودسرانه و غیرقانونی دراویش گنابادی در شهرهای مختلف ایران» برگزار شده بود.

مجذوبان نور افزود که این تجمع با «دخالت مأمورین انتظامی و امنیتی و استفاده از گاز اشک‌آور و باتوم و شوکر به خشونت کشیده شد».

بر اساس این گزارش٬ اسامی بازداشت‌شدگان «ذبیح‌الله‌ گردپور، عبدالله رضائیان و محسن آزادی‌فر» است.

به نوشته مجذوبان نور، دراویش نعمت‌اللهی گنابادی در ایران٬ «از وضعیت و محل نگهداری این افراد خبری در دست نیست».

این وب‌سایت همچنین درباره زخمی‌شدن ۱۰ تن از دراویش در این تجمع اشاره کرد که یک نفر از مجروحان٬ زن است.

در این گزارش همچنین عنوان شد که «مأمورین امنیتی و انتظامی با استفاده از باتوم و گاز اشک‌آور»، حتی «کودکان» شرکت‌کننده در این تجمع را «مورد ضرب و شتم» قرار داده‌اند.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند.

سه‌شنبه هفته گذشته نیز شماری از دراویش گنابادی در اعتراض به بازداشت سه تن از دراویش مقابل زندان اوین تجمع کرده بودند که بر اساس ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، پلیس با تجمع‌کنندگان درگیر شد.

با این حال، پس از این درگیری، فائزه عبدی پور، محمد شریفی مقدم و کسری نوری٬ از دراویش گنابادی که حدود ۱۰ روز قبل از آن٬ هنگام عیادت یکی از مدیران «مجذوبان نور» در بیمارستان به شکلی «خشونت‌آمیز» از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بودند٬ سه‌شنبه شب گذشته آزاد شدند.

بر اساس این گزارش،‌ شخص دیگری به نام محمدرضا درویشی نیز کماکان در زندان است و بر اساس این گزارش٬ «از وضعیت او اطلاعی در دست نیست».

مجذوبان نور نوشت که آقای درویشی همراه با سه درویش دیگر که آزاد شده اند،‌ در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود.

وب‌سایت مجذوبان نور/ب.ب/ب.ک

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG