لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۰۸:۵۳

دومین متهم پرونده تجاوز در ایرانشهر «بازداشت شده است»


شماری از اهالی ایرانشهر روز یکشنبه مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواستار مجازات عاملان تجاوز شدند.

مقامات قضایی استان سیستان و بلوچستان ایران از دستگیری دومین متهم پرونده آدم‌ربایی و تجاوز در ایرانشهر خبر دادند.

علی موحدی‌راد، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان، گزارش داد که این متهم روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد «با همکاری ریش‌سفیدان و معتمدان شهرستان دلگان تحویل مراجع قضایی شد».

تاکنون آمارهای متناقضی از شمار زنان و دختران ایرانشهری که قربانی این متهمان بوده‌اند، منتشر شده است. امام جماعت اهل سنت ایرانشهر در خطبه‌های عید فطر امسال اعلام کرد که متهمان به ۴۱ دختر تجاوز کرده‌اند، اما این مسئله خشم دادستان کل کشور را برانگیخت که آن را «بی‌مبنا» و «دروغ» خواند و تهدید کرد که امام جماعت ایرانشهر تحت تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت.

مقامات قضایی استان سیستان و بلوچستان نیز می‌گویند که قربانیان سه نفر هستند. به گفته دادستان زاهدان، فعلا سه نفر «تحت عنوان آدم ربایی و تجاوز به عنف شکایت کرده‌اند» که «یکی از آنان دی‌ماه پارسال، یکی دیگر اردیبهشت و دیگری خرداد ماه مورد تجاوز قرار گرفتند».

از اظهارات این مقام قضایی چنین بر می‌آید که متهمان این پرونده چهار نفر باشند که تاکنون دو نفر از آنها بازداشت شده‌اند.

آقای موحدی‌راد درباره بازداشت این دو نفر اظهار داشت: «متهم نخست این پرونده هفته گذشته بلافاصله بعد از اعلام شکایت یک شاکی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بود. [متهم دوم نیز] با همکاری ریش سفیدان، رئیس دادگاه فنوج و خانواده‌اش خود را به دادگاه فنوج معرفی کرد تا سپس برای تحقیق به دادسرای ایرانشهر اعزام شود».

دادستان زاهدان در نهایت تاکید کرده که دو متهم دیگر پرونده هم «شناسایی شده و تحت تعقیب هستند».

روز پنج‌شنبه همچنین رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از بازداشت دو نفر در حاشیه این پرونده خبر داد. به گفته ابراهیم حمیدی، یکی از این دو فرد بازداشت‌شده متهم است که اسلحه افراد درگیر در این پرونده را تامین کرده و نفر دوم نیز متهم به «تحریک جوانان» است.

آقای حمیدی اظهار داشت: «فردی که در ایرانشهر دستگیر شده در حال تهیه مستندات از تجمع شماری از مردم ایرانشهر برای بهره‌برداری رسانه‌های خارج از کشور از این حادثه بوده و بر اساس بررسی‌های انجام شده برادر این متهم در رسانه‌های خارج از کشور فعالیت دارد».

شماری از اهالی ایرانشهر روز یکشنبه مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواستار مجازات عاملان تجاوز به دختران در این منطقه شدند که اشاره مقام قضایی سیستان و بلوچستان به این تجمع است.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ ایرنا و سایت رادیو فردا/ س.ن /ک.ر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG