لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۰۸

آمریکا یک شرکت مرتبط با «ماهان ایر» را تحریم کرد


شرکت ماهان ایر در سال ۲۰۱۱ به اتهام ارائه خدمات به نیروی قدس سپاه پاسداران و انتقال نیرو و سلاح به لبنان و سوریه در فهرست تحریمی آمریکا قرار گرفت.

وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه ۱۸ تیرماه از تحریم یک شرکت گردشگری و مسافرتی مستقر در مالزی به دلیل ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» خبر داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، شرکت خدمات و گردشگری ماهان به دلیل این که به عنوان عامل فروش هواپیمایی ماهان فعالیت می‌کرده، مورد تحریم قرار گرفته است.

شرکت ماهان ایر در سال ۲۰۱۱ به اتهام ارائه خدمات به نیروی قدس سپاه پاسداران و انتقال نیرو و سلاح به لبنان و سوریه در فهرست تحریمی آمریکا قرار گرفت.

طبق این بیانیه کلیه اموال و دارایی شرکت خدمات و گردشگری ماهان در قلمرو آمریکا توقیف می شود.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در این زمینه گفته است که هواپیمایی ماهان ایر، خط هوایی منتخب نیروی قدس سپاه پاسداران برای تسهیل حمایت این نیرو از تروریسم در سرتاسر خاورمیانه است.

وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه تصریح کرده است که از پروازهای هواپیمایی ماهان جهت تقویت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه و ارسال تسلیحات، پیکارجویان خارجی و نیروهای ایرانی با هدف گسترش خشونت در منطقه استفاده می شود.

آقای منوچین تاکید کرده است: (موضع) دولت ایالات متحده همواره در خصوص نقش مرگ‌آفرین ماهان ایر شفاف بوده است. اقدام ما درباره یک شرکت مستقل ارائه کننده خدمات به ماهان ایر، برای همه فعالان صنعت هوانوردی روشن می‌کند که می بایست بیدرنگ تمامی روابط خود را با این شرکت هواپیمایی قطع کنند و از آن فاصله بگیرند.

وی اضافه کرده است: شرکت‌هایی که به ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی ماهان ایر ادامه می‌دهند، یا ورود و خروج هواپیماهای این شرکت را به فرودگاه‌های اروپا، خاورمیانه و آسیا تسهیل می کنند، بدانند با خطر (جریمه) مالی سنگین مواجه خواهند شد.

پیش از این مقام‌های جمهوری اسلامی ایران اتهام انتقال سلاح برای حزب‌الله لبنان با هواپیماهای مسافربری را رد کرده بودند.

با استفاده از بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا و گزارش های رادیو فردا؛ خ.ک
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۲۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG